تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۴
آیت‌الله هاشمی:

باید آن دریای مواج را با نگاه ملی و در راستای تحکیم نظام، تقویت کرد که اساس آن احترام به افکار عمومی است.

به گزارش “گذارخبر” آیت‌الله هاشمی رفسنجانی صبح امروز در دیدار رئیس و جمعی از فعالان تشکیل مجلس جوانان، کادرسازی را ضرورت آینده‌نگری و توانمندسازی نظام برای مشاوره امروز و مسئولیت‌پذیری فردا دانست و گفت: جوانان ایران اسلامی با توجه به شرایط زمان، برآنند تا فضایی را برای اداره جامعه ترسیم کنند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با تشریح صفت «آینده ساز» برای جوانان، گفت: تفکرات واقعی اکثر جوانان بر پایه دلسوزی برای نظام و کشور است که با نگاه ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی درصدد آشنا کردن ملل جهان با واقعیت‌های ایران است.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، با تأکید بر این نکته که «آینده کشور در دست جوانان امروز است»، گفت: در مملکتی که تقریباً همه موارد آن شورایی است و براساس رأی مردم اداره می‌شود، جوانان متفکر، نقش اساسی برای رشد آگاهی جامعه دارند.

ایشان وجود «NGO» (نهادهای مردمی) و شوراهای متعدد را زمینه‌ای برای فعالیت بیشتر جوانان و تمرین مسئولیت‌پذیری در آینده دانست و با اشاره به تدوین «منشور جوانان» در دولت سازندگی، گفت: باید از قابلیت‌های علمی، تحقیقاتی، شور و اشتیاق و احساسات عقلانی جوانان در جهت تقویت پایه‌های کشور استفاده کرد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، حضور میلیونی جوانان در بسیج را ستود و با اشاره به سوابق بسیجیان در ۸ سال دفاع مقدس، گفت: باید آن دریای مواج را با نگاه ملی و در راستای تحکیم نظام، تقویت کرد که اساس آن احترام به افکار عمومی است.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با ارائه تحلیلی از تاریخ برخوردهای دیکتاتوری‌های مستبد و استثمارگر با افکار عمومی و تأکید بر این نکته که جهان به سوی توجه به آرای اکثریت می‌رود، گفت: در این شرایط باید در انقلابی که با آرمان‌های امام راحل پیروز و براساس افکار اهل بیت (ع) تثبیت شد و تداوم یافت، به افکار عمومی توجه شود که تبلور اساسی آن در تفکرات جوانان است.

ایشان با تأکید بر این نکته که «هیچ ‌کس نمی‌تواند فهم و آگاهی افکار عمومی را محدود کند»، به جوانان گفت: در بحث‌ها و برنامه‌ریزی‌ها، خود را برای شرایطی آماده کنید که تصمیمات اساسی را مردم از طریق انتخابات می‌گیرند.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، با ابراز خوشحالی از حضور جوانان متفکر در بین طلبه‌ها و دانشجویان، گفت: پژوهش‌های عاقلانه، پل ارتباطی مطمئن بین حوزه و دانشگاه است تا با استفاده از ظرفیت‌های علمی جوانان، به آینده‌ای درخشان امیدوار باشیم.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تحلیل شرایط غمبار دنیای کنونی اسلام که خیل جوانان مسلمان را به جای تقویت پایه‌های دین، در تقابل هم و برای تضعیف شیعه و سنی قرار داده‌اند، گفت: باید زمینه‌های تعامل جوانان کشورهای اسلامی فراهم شود تا با شناخت همدیگر در جهت معرفی چهره واقعی اسلام بکوشند که پیامبر آن، پیام‌آور صلح و مهربانی بود.

ایشان ایده تشکیل مجلس جوانان را ایده‌ای خوب و مترقی دانست و به فعالان این طرح توصیه کرد که با نگاه علمی و ملی و به دور از تعصب‌های قومی، مذهبی و سیاسی‌بازی‌های باندی و جناحی، به کار خویش ادامه دهید که مطمئناً از سوی مسؤولان دلسوز، جوانان کشور و قاطبه مردم حمایت خواهید شد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به جوشش جوانان در ایران، به ویژه تا یک دهه دیگر، گفت: باید برای استفاده از توان روز افزون جوانان برای بهتر کردن زندگی فردی و اجتماعی در کشور کوشید.

در آغاز این دیدار، آقای علی شاهرخی، دبیر طرح تشکیل مجلس جوانان با یادآوری سوابق مجلس دانش‌آموزی و بیان گزارشی از روند تأسیس مجلس جوانان، گفت: پارلمان‌های جوانان در بیش از ۸۰ کشور جهان نقش‌های برجسته‌ای در ابعاد آموزشی، سیاستگزاری، مشاوره‌ای و حتی قانون‌گزاری دارند.

آقای کاوه رضوانی‌راد دبیر کمیته حقوقی و خانم غزال پارسا، عضو کمیته بین‌الملل این طرح به بیان دیدگاه‌های خود درباره لزوم احیای سازمان جوانان و فعالیت‌های بین‌المللی جوانان ایران در جهت آشنایی بهتر از تجربیات مثبت جهان پرداختند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس