تاریخ انتشار: ۳۰ شهر ۱۳۹۴
بازار خودرو همچنان در رکود؛

رکود روی شانه صنعت خودروسازی کشور سنگینی می‌کند. رکود بازار خودرو به دنبال شدت گرفتن فعالیت کمپین نخریدن خودروی داخلی به صنعت خودرو آسیب‌های جدی خواهد زد. هجوم مردم برای باز‌پس‌گیری پول‌هایی که بابت پیش‌خرید خودرو داده‌اند هم به این موارد اضافه شده است.

به گزارش “گذارخبر”،  خودروسازان همچنان تلاش دارند با طرح‌های متنوع فروش اعم از نقدی و اقساطی، بازار را اندکی گرما بخشند.

حتی خریدارانی هم که اندکی در اوضاع فعلی بازار‌ برای خرید خودرو پیش‌قدم می‌شوند هم در فضایی از شک و دودلی انتخاب خود را انجام می‌دهند؛ حتی برخی از آنها نیز در نیمه راه پشیمان می‌شوند و باز‌می‌گردند و پول خود را پس می‌گیرند و به امید کاهش بیشتر قیمت می‌نشینند.

اینجاست که مکانیسم عرضه و تقاضا به بهترین شکل، بازار را به سمت رقابتی شدن پیش می‌برد، البته فضای رقابتی در بازار خرید و فروش خودروهای دست دوم. هر کس ارزان‌تر بفروشد، می‌تواند قاپ مشتریان را بدزدد و هر کس که واقعا نیاز دارد، برای خرید وارد بازار می‌شود.

این روزها بازار خودرو‌ روزهای سردرگمی را سپری می‌کند. مردم همچنان در عدم خرید خودرو سرسختی می‌کنند و برخی فعالان بازار هم می‌گویند که احتمال خواب زمستانی زودهنگام هم در بازار خودرو، قدرت فراوانی دارد. آنها می‌گویند یخ بازار معاملات خودرو، به این زودی‌ها نمی‌شکند.

یک فعال خودرو می‌گوید: معاملات بازار خودرو به شدت افت کرده است و حتی خبرهای منتشره مبنی بر ورود خودروهای جدید به بازار هم‌ دیگر بازار را تکان نمی‌دهد. بسیاری از فروشندگان به این فکر افتاده‌اند که کمتر خودروهای صفر کیلومتر یا دست دوم از مردم بخرند در حالی که در گذشته فروشندگان خودرو به دنبال پارکینگ‌هایی بودند که خودروهای خریداری شده خود را آنجا انبار کنند و در وقت مناسب بفروشند.

وی می‌افزاید: مردم هنوز هم برای گرفتن قیمت به بنگاه‌های معاملات خودرو مراجعه می‌کنند اما خریدی انجام نمی‌دهند و همچنان در بازار سرسخت هستند، نمی‌خرند و حتی برای فروش هم کمتر مراجعه می‌کنند، چراکه خودروهایشان خریداری ندارد و تنها با این جمله از سوی نمایشگاه‌داران مواجه می‌شوند که باید خودرو را چند روز در مغازه بگذاری تا برایت بفروشیم البته تضمینی هم وجود ندارد که بعد از چند روز بفروشند و پولی به دست مشتری برسد.
افزایش کیفیت زمان می‌برد

 

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس