تاریخ انتشار: ۱۱ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری،محمودرضا برازش ظهر پنج‌شنبه در نشست خبری روز صنعت چاپ که در اداره کل ارشاد اسلامی مازندران برگزار شد اظهار داشت:در سال گذشته ۱۵۰ میلیون جلد کتاب غیردرسی تولیدشده است که میزان کاغذ مصرفی برای کتاب‌های درسی ۱۱۰ هزار تن بوده وبرای روزنامه و نشریات کمتر از ۱۰۰ هزار […]

[ad_1]

به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری،محمودرضا برازش ظهر پنج‌شنبه در نشست خبری روز صنعت چاپ که در اداره کل ارشاد اسلامی مازندران برگزار شد اظهار داشت:در سال گذشته ۱۵۰ میلیون جلد کتاب غیردرسی تولیدشده است که میزان کاغذ مصرفی برای کتاب‌های درسی ۱۱۰ هزار تن بوده وبرای روزنامه و نشریات کمتر از ۱۰۰ هزار تن بوده است.


مدیرکل چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،  با ابراز نگرانی از صادرات بخش چاپ کشور گفت: سال گذشته ۱۴۳ هزار تن واردات صنایع چاپی به کشور داشتیم که صادرات ما در این بخش حدود ۱۵ هزار تن بود.


برازش تصریح کرد: سال گذشته ۱۵۰ میلیون جلد کتاب، ۵۰ هزار تن کاغذ برای کتاب غیردرسی و ۱۲۰ میلیون تن برای کتاب درسی  در کشور به چاپ رسید.


مدیرکل چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با اشاره به اینکه ایران در خاورمیانه جایگاه حدود ۵ یا ۶ را در صنعت چاپ دارااست، افزود: عدد تاثیرگذاری کشور در چاپ خاورمیانه یک رقمی است.


وی با بابیان این‌که هیچ کالایی بدون چاپ هویت ندارد تصریح کرد: تابلوهای تبلیغاتی بسیار زیادی که در همه شهرها برای مناسبت‌های مختلف به‌کاربرده می‌شود است انواع و اقسام کارت‌های اعتباری، قوطی دستمال‌کاغذی وهمه این تولیدات و محصولات نیازمند صنعت چاپ است.


برازش جایگاه صنعت چاپ دربسته‌بندی بسیاری از کالاها را ویژه برشمرد و اظهار داشت: مازندران در بسیاری از موارد مانند کشاورزی ورزش جایگاه اول را دارا است  و این در حالی است که به لحاظ تنوع ماشین الات چاپ و بسته‌بندی جزو استانهای رده پایین میباشد.


 


 


 


 


 


 


 


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس