تاریخ انتشار: ۲۴ ارد ۱۳۹۴

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با ارسال نامه‌ای سرگشاده به حسین شریعتمداری، به یادداشت اخیر مدیرمسئول روزنامه کیهان واکنش نشان داد. به گزارش گذارنیوز متن نامه محسن رضایی به این شرح است: بسمه تعالی برادر شریعتمداری سلام علیکم؛ هیچ‌گاه فکر نمی‌کردم افرادی در جبهه انقلاب پیدا شوند که نسبت به برادران خود این همه بی‌حرمتی […]

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با ارسال نامه‌ای سرگشاده به حسین شریعتمداری، به یادداشت اخیر مدیرمسئول روزنامه کیهان واکنش نشان داد.

رضایی

به گزارش گذارنیوز متن نامه محسن رضایی به این شرح است:

بسمه تعالی

برادر شریعتمداری

سلام علیکم؛

هیچ‌گاه فکر نمی‌کردم افرادی در جبهه انقلاب پیدا شوند که نسبت به برادران خود این همه بی‌حرمتی کنند. جنابعالی و بعضی از دوستانتان قریب به ۱۵ سال، به‌ویژه در سال‌های اخیر اینجانب را با ده‌ها توهین و افترا همراهی کرده‌اید، مخصوصا مجموعه بی‌حرمتی‌های اخیر و زنجیره‌ای شما در مورد مصاحبه بنده با شبکه المیادین لبنان که از حد تحمل عبور کرده است. به هر حال این مواجهه ضد ارزشی و غیراخلاقی، غیرقابل پذیرش است. بگذارید این قبیل مسائل پایان یابد و بیش از این پیش نروید.

ان‌شاءالله که جبران نموده و سرمقاله خود را اصلاح خواهید کرد.»

به گزارش آنا، حسین شریعتمداری در سرمقاله امروز کیهان نوشت: «آقای محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در مصاحبه با شبکه تلویزیونی المیادین گفته است سلاح‌های ما برای دفاع از عربستان، قطر، امارات و همه جهان اسلام است. من اطمینان دارم اگر کسی به مرزهای عربستان تعرض کند، ما از ملت این کشور دفاع می‌کنیم!

شریعتمداری با استناد به این اظهارات، نوشت: باید خطاب به دبیر محترم مجمع تشخیص مصلحت گفت؛ آیا منظور شما در تأکید بر دفاع از مرزهای عربستان، در مقابل تعرض دیگران، مقابله نظامی ایران با یمن است؟! به یقین چنین منظوری نداشته‌اید ولی اظهارات شما مخصوصا در شرایط کنونی غیر ازاین مفهوم و مصداقی نمی‌تواند داشته باشد.

وی که اظهارات منتسب به محسن رضایی را عجیب و تأسف‌آور خوانده، آورده است: باید از آقای محسن رضایی پرسید، آیا مطابق دستورالعمل جنابعالی، اکنون وظیفه جمهوری اسلامی آن است که به جنگ انصارالله یمن برود! و بر اساس نظر دبیر مجمع تشخیص مصلحت از مرزهای عربستان در مقابل حملات آنان دفاع کند؟! آقای رضایی! خودتان قضاوت بفرمایید؛ می‌دانید چه می‌گویید؟!

این در حالی است که امروز دفتر محسن رضایی با انتشار بیانیه‌ای درباره مصاحبه وی نوشت: به دنبال گفت‌وگوی تفصیلی دکتر محسن رضایی دبیر محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام با شبکه تلویزیونی المیادین لبنان در روز دو شنبه مورخ ۲۱/۲/۹۴ که در آن ضمن تبیین ابعاد جنایات رژیم آل سعود از مظلومیت مردم یمن دفاع شده بود، برخی از رسانه‌های کشور از جمله یک روزنامه حاشیه‌ساز و چند سایت خبری اقدام به انتشار پیش خبر شبکه تلویزیونی المیادین به صورت ناقص و برجسته‌سازی کاذب نموده‌اند. از آنجا که مطلب موصوف در قالب پیش خبر و به صورت ناقص انتشار یافته، ضمن تکذیب آن همکاران رسانه‌ای را به استفاده از متن کامل این مصاحبه در سایت رسمی مجمع تشخیص که یگانه مرجع رسمی انتشار اخبار این نهاد می‌باشد، دعوت می‌نماید.

این بیانیه می‌افزاید: همانطور که دبیر محترم مجمع تشخیص مصلحت بارها گفته‌اند دولت سعودی در فاجعه حمله به یمن قطعاً دولتی متجاوز بوده و آغازگر جنگی تمام عیار علیه زنان و کودکان و مردم غیرنظامی شده است، فلذا مردم یمن به هر طریق مشروع حق دارند از خود دفاع کنند و بی‌تردید اقدام حکام سعودی یک نسل‌کشی آشکار با حمایت آمریکا و رژیم صهیونیستی است. در این زمینه اصحاب رسانه و عموم مخاطبان را به دو نامه مهم دکتر رضایی به عبدالملک حوثی رهبر انقلاب یمن، قریب به ده گفت‌وگوی خبری دبیر محترم مجمع در دو ماه گذشته و متن گفت‌وگوی اخیر دکتر رضایی با شبکه المیادین که متن کامل و دقیق آن روز سه‌شنبه ساعت ۱۶:۱۵ در پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع و عمده خبرگزاری‌های رسمی کشور انتشار یافته است، ارجاع داده تا معلوم شود چگونه یک موضع‌گیری روشن و محکم علیه جنایات آل‌سعود با سفسطه و غرض‌ورزی محل قضاوت نادرست قرار گرفته است.

علی ای‌حال از رسانه‌های عمومی کشور که طی دو روز اخیر متن ناقص و کذب را انتشار داده‌اند اکیداً درخواست می‌شود بر اساس نص صریح قانون مطبوعات در اسرع وقت نسبت به اصلاح خبر و انتشار متن کامل مصاحبه اقدام نمایند. بدیهی است چنانچه رسانه‌های مذکور نسبت به اصلاح اشتباه خود اقدام ننماید، حق شکایت قانونی درخصوص افترا و نشر اکاذیب محفوظ است.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس