تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۴
عبدالرضا رحمانی‌فضلی:

وزیر کشور تاکید کرد که از تریبون‌های نمازجمعه باید برای حفظ و تقویت وحدت و انسجام و تشویق به حضور باشکوه مردم در انتخابات آتی استفاده شود.

به گزارش “گذارخبر”  عبدالرضا رحمانی‌فضلی عصر امروز در بیست و سومین همایش سراسری ائمه جمعه کشور گفت: در شرایطی واقع شده‌ایم که روابط بین‌الملل قابل مقایسه با دو سال قبل نیست و به رغم فشارهایی که در حوزه تبلیغاتی، سیاسی، تحریمی، تهدیدی و جنگ‌روانی وجود داشت، در برخی حوزه‌ها کاملا توانستیم وضعیت را دگرگون کنیم.

وی ادامه داد: علاقه به تعامل و روابط و رفت و آمد با ایران بین کشورهای مختلف اروپایی، آسیایی و کشورهای جهان خوب است و این را از هیات‌هایی که می‌آیند می‌توان فهمید.

وزیر کشور با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: فضای با نشاط سیاسی در عرصه رقابت در کشور فراهم شده و فضای انتخابات فضای رقابت عقلایی و منطقی است.

رحمانی فضلی تاکید کرد: در حوزه اجرا دخالت در انتخابات از جمله استفاده از امکانات، اختیارات، منابع و موقعیت‌ها به نفع یا علیه کاندیداها ممنوع و نظارت بر این امر به طور جدی در دستور کار است و روند انتخابات حول محور قانون و شرایطی که قانونگذار فراهم کرده با حضور پر شور و با شکوه مردم برگزار خواهد شد.

وی افزود: در حوزه انتخابات در تلاشیم دو انتخابات خبرگان و مجلس شورای اسلامی به گونه‌ای برگزار شود که در بستر آرامش و همدلی صورت گیرد و حضور با شکوه مردم و اجرای دقیق قانون را داشته باشیم.

وزیر کشور ادامه داد: در این دور از انتخابات با توافقی که با شورای‌نگهبان صورت گرفت معتمدین هیات‌های اجرایی برای هر دو انتخابات یکی شده است که اقدام بسیار موثری بود.

وی یادآور شد: در بحث الکترونیکی کردن نیز به توافقات خوبی با شورای‌نگهبان رسیدیم و در حال حاضر فضای مناسبی حاکم است.

رحمانی فضلی گفت: باید تلاش کرد با اتحاد و انسجام و همدلی وحدت داخلی را حفظ کنیم؛ به مردم امید دهیم و پشت سر رهبری حرکت کنیم .

وی با بیان اینکه موضوع اصلی انتخاب آتی حضور باشکوه مردم است، گفت: موضوع اصلی حضور باشکوه مردم در انتخابات هفتم اسفند است و وحدت و انسجام، همگرایی و همدلی در کنار این حضور باشکوه اصلی ترین موضوع انتخابات است.

وزیر کشور ابراز امیدواری کرد از تریبون نمازجمعه که در دست روحانیت کشور قرار دارد و همه پیرو ولایت هستند در این مسیر استفاده شود.

وزیر کشور با اشاره به موضع عربستان‌سعودی در قبال ایران اظهار داشت: سران عربستان با موضع‌گیری‌هایی که دارند در آرزوی کسب قدرت اول منطقه در تعاملات سیاسی هستند اما علیرغم پول‌های زیادی که خرج می‌کنند نتوانسته‌اند اقتدار و موقعیت مناسبی برای خود ایجاد کنند .

وی ادامه داد: هیچ‌کس راضی به آسیب‌رساندن به سفارت‌عربستان در کشور ما نبود و جار و جنجال عربستان درباره قضیه سفارت برای پوشش دادن افتضاح به شهادت رساندن شیخ نمر در عرصه بین‌المللی است و این جنایت بر هیچ قاموسی نمی‌گنجد.

رحمانی فضلی گفت : علاقه به تعامل با ایران در حوزه منطقه‌ای مناسب است و کسانی که ارزشی و نقشی برای ایران در حوزه تحولات منطقه‌ای قائل نبودند به گونه‌ای شده که همه معترف‌اند بدون ایران نمی‌توان به تحولات منطقه‌ای رسید.

وزیر کشور اظهار کرد: در عرصه بین‌المللی موقعیت مناسب‌تری داریم و مهمترین گامی که دولت با هدایت رهبری برداشت، موضوع برجام بود که با همه فراز و نشیب‌ها و حواشی موضوع توانستیم به توافق قابل قبولی برسیم که در صورت اجرایی و نهایی شدن، می تواند فضای جدیدی را در عرصه های مختلف ایجاد کند.

وی با اشاره به توافق برجام اظهار کرد: توافق برجام از منظر دیپلماسی و مذاکره و هدایت در صحنه از سوی همه کارشناسان مورد تمجید قرار گرفته؛ اگرچه دشمنان تلاش دارند این توافق به نتیجه نرسد ولی شرایط داخلی و نحوه اجرا، در نهایی شدن برجام موثر است.

عضو شورای عالی امنیت ملی افزود: در حوزه منطقه ای در تحولات کشورهایی که دچار بحران هستند از جمله عراق، سوریه، یمن و افغانستان نقش افرینی مناسبی داشتیم و با مقاومت و هدایت ایران در عرصه‌های مختلف منطقه‌ای در حوزه های سیاسی، دیپلماسی و پشتیبانی و ارزشی توانستیم به ملت‌های منطقه قدرت مقاومت و استقامت و روشن شدن جریان انحرافی و فرقه ای که در تحولات منطقه‌ای نقش افرینی می‌کردند بدهیم.

وزیر کشور افزود: مردم منطقه عقبه جریان انحرافی و گروه‌های فرقه‌ای را شناخته‌اند و متوجه شدند در عرصه منطقه‌ای و بین‌المللی چه کشورهایی حامیان این جریان هستند که برای پیشبرد سیاست‌های انقلاب گام بلندی است.

وی ادامه داد: در حوزه اقتصادی با توجه به اینکه با کاهش ارزش نفت مواجه هستیم همه تحلیل‌ها بر این است که این کاهش، سیاسی بوده و برای فشار به ایران و جبهه مقاومت است.

وزیر کشور در پایان با اشاره به سیاست‌های اقتصادی دولت اظهار کرد: دولت در بخش اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی برنامه‌ریزی‌هایی را صورت داده و تلاش دولت عملی‌کردن نگاه مقام معظم رهبری در تحقق اقتصاد مقاومتی است.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس