تاریخ انتشار: ۱۴ آبا ۱۳۹۴
رسانه های امریکایی مدعی شدند:

به نظر می رسد طرح ادعای حمله هکرهای ایرانی علیه دولت امریکا از سوی رسانه های امریکایی اقدامی فرافکنانه همزمان با طرح اتهامات قضایی علیه شهروندان امریکا در ایران باشد.

روزنامه امریکایی “وال استریت ژورنال” با انتشار گزارشی مدعی شده که مقام های امریکایی به این نتیجه رسدیه اند که حملات سایبری اخیر در هفته اخیر علیه حساب های کاربری مقام های دولت “باراک اوباما” رییس جمهوری امریکا مرتبط با ایران بوده اند. این ادعا همزمان با بازداشت “سیامک نمازی” تاجر ایرانی – امریکایی مطرح می شود و نشان می دهد که محافلی در امریکا طرح سناریوهای ضد ایرانی را آغاز کرده اند.

به گزارش “گذارخبر”  “وال استریت ژورنال” با انتشار کزارش ادعایی خود می نویسد:”پیش از این نیز نهادهای نظامی ایران به طور معمول جنگ سایبری را هلیه سازمان های دولتی ایران انجام داده بودند. با این حال، مقام های امریکایی گفته اند که این حملات در هفته های اخیر افزایش یافته اند”. این نشریه این حملات را مرتبط با بازداشت “سیامک نمازی” مدیر اجرایی یک شرکت مرتبط با صنعت انرزی می داند و در این باره می نویسد:”به گفته مسئولان  دولت اوباما در هفته های اخیر شدت هک شدن آنان افزایش یافته اند. آنان اعلام کرده اند کسانی که مورد حمله قرار گرفته اند از اعضای دولت اوباما و مقامات مشغول به کار در دفاتر وزارت امور خارجه و اداره های فعال در آن درباره مسائل ایران و امور خاورمیانه نزدیک بوده اند”.

 

یک مقام دولت اوباما در این باره با طرح ادعای خود علیه ایران به “وال استریت ژورنال” گفت است:”مقام های امریکایی در میان بسیاری از جملات سایبری اخیر هدف قرار گرفته اند. ایالات متحده هنوز در حال بررسی ارتباط احتمالی این موضوع با بازداشت نمازی است. مقام هیا امریکایی معتقدند که برخی از حملات سایبری اخیر ممکن است در ارتباط با بازداشت شهروندان امریکایی در ایران باشد”.

 

وال استریت ژورنال در ادامه اشاره کرده که دستگیری اخیر نمازی و یک تاجر لبنانی در ایران می تواند دست نمایندگان جمهوریخواه در کنگره را برای ایجاد مانع در مسیر اجرای توافق هسته ای بازتر کند. این نشریه می افزاید:گدر این میان، “مارک کرک” نماینده ایلینویز در کنگره امریکا هشدار داد که ممکن است طرح تحریم امریکا علیه ایران بار دیگر در دستور کار کنگره قرار گیرد”.

 

وال استریت ژورنال در بخش پایانی گزارش ادعایی خود درباره هک شدن مقام های دولت اوباما تسط هکرهای ایرانی می نویسد:”کارشناسان امریکایی اشاره کرده اند که هک شدن حساب های شبکه های احتماعی اقدامی موثر هستند. در صورتی که حساب کاربری با ۲۰۰ دوست در فیس بوک هک شود هر یک از آنان امکان دسترسی هکر به ۲۰۰ دوست دیگر را فراهم می کنند و یک هکر ماهر می نواند به بیش از ۴۰ هزار کاربر فیس بوک و اطلاعات آنان دست یابد”.

 

این نشریه هم چنین مدعی است که حملات سایبری ایران علیه نهادها و مقام های امریکایی با مشارکت و آموزش روسیه صورت گرفته و در این باره می نویسد:”پیش تر نیز حملات سایبری علیه بانک های وال استریت و شرکت های نفتی عربستان سعودی صورت گرفته بودند. البته سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه هرگونه نقش آموزش دادن هکرها را تکذیب کرده و چنین حملاتی را طبق قانون روسیه غیر قانونی دانسته است”.

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس