تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۴

پلیس مالزی یک هکر ۲۰ ساله را به اتهام همکاری با گروه تروریستی داعش و تلاش برای نفوذ در بخش اطلاعات امنیتی آمریکا بازداشت کرد.

به گزارش “گذارخبر” پلیس مالزی ملیت و نام این جوان را اعلام نکرد، اما تصریح کرد که وی مظنون است برای گروه تروریستی داعش فعالیت می کرده و تلاش داشته است با نفوذ در سرورهای آمریکا، اطلاعاتی در مورد نیروهای امنیتی این کشور کسب کند.

خالد ابوبکر، بازرس کل پلیس مالزی روز جمعه در بیانیه ای اعلام کرد این جوان خارجی بوده و روز گذشته در عملیات بخش ویژه مبارزه با تروریسم پلیس بازداشت شد.
این مظنون سال گذشته به بهانه پیشبرد اهداف تحصیلی در رشته رایانه وارد یک مرکز آموزش عالی خصوصی مالزی شد.

این مقام بلندپایه پلیس مالزی اعلام کرد که فرد مظنون با یکی از رهبران گروه تروریستی داعش در سوریه ارتباط برقرار کرده و تلاش داشته است با نفوذ در سرورها، اطلاعاتی در مورد نیروهای امنیتی آمریکا کسب کند.

به گفته خالد ابوبکر، اطلاعات بدست آمده به سمت رهبران گروه تروریستی داعش به منظور اقدامات بیشتر هدایت می شده است.
وی اعلام کرد که این مظنون با همکاری ‘اف.بی.آی’ بازداشت شده و تحت قانون استرداد سال ۱۹۹۲ در انتظار استرداد به آمریکا است.

«جنید حسین» یکی از اتباع انگلیس و از هکرهای شناخته شده داعش نیز هفته جاری در سوریه کشته شد.
آمریکا و مالزی در ادامه همکاری های نزدیک اخیر خود قرار است مرکز منطقه ای در کوالالامپور پایتخت مالزی برای مقابله با تبلیغات اینترنتی و آنلاین گروه تروریستی داعش و مبادله اطلاعات راه اندازی کنند.

مالزی اخیرا به ائتلاف غرب علیه داعش به رهبری آمریکا پیوست، اما این خبر تاکنون در رسانه های مالزی منعکس نشده است و تنها ‘باراک اوباما’ رئیس جمهور آمریکا این موضوع را اعلام کرده است.

آمار رسمی دولت مالزی نشان می دهد تاکنون بیش از ۱۲۰ مظنون به داشتن ارتباط با داعش در این کشور دستگیر شده اند، هر چند آمار غیررسمی تعداد بیشتری را نشان می دهد.

تاکنون دستکم ۱۴ مالزیایی که در گروه تروریستی داعش جنگ می کردند در سوریه و عراق کشته شده اند.

 

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس