تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۴
عبور شاخص کیفیت هوا از مرز ١۵٠؛

شاخص کیفیت هوا در تهران امروز از مرز ۱۵۰ فرا‌تر رفت و اکنون هوای تهران در شرایط ناسالم برای تمام افراد جامعه قرار دارد شهروندان تهرانی هشدارهای سلامت را جدی گرفته و از فعالیت بدنی شدید در فضای باز خودداری کنند.

به گزارش “گذارخبر”  سخنگوی  شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: استمرار آلودگی هوا در تقریبا سه هفته متوالی برای مردم نگران کننده شده است اما متاسفانه امروز با وجود اینکه تعطیل بوده و انتظار کاهش غلظت آلاینده‌ها را داشتیم اما شاهد افزایش آن‌ها و قرار گرفتن شاخص کیفیت هوا در وضعیت قرمز یعنی خطر آلودگی هوا برای آحاد جامعه هستیم.

او گفت: شاخص کیفیت هوا در ساعت ٨ صبح امروز ١۵٧ بوده است. در این شرایط توصیه می‌کنیم شهروندان از حضور غیر ضروری در فضای باز خودداری کنند.

نظری تاکید کرد: امروز ورزش و فعالیت بدنی شدید از جمله کوهنوردی یا دویدن در بوستان‌ها می‌تواند برای سلامت همه افراد به ویژه گروه‌های حساس خطرات جدی به همراه داشته باشد.

مقصود از گروه‌های حساس جامعه در برابر آلودگی هوا، بیماران قلبی و تنفسی، سالمندان و زنان باردار، کودکان و همچنین جانباران شیمیایی است که تنفس هوای آلوده آن‌ها را بیش از دیگر افراد جامعه تحت تاثیر قرار می‌دهند.

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس