تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۴

معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست ایلام از قرار گرفتن هوای این استان در شرایط هشدار خبر داد و گفت: این وضعیت بدلیل افزایش حجم آلاینده های ناشی از ورود توده جدید گرد و غبار است.

به گزارش “گذارخبر”  علی طاهر سارایی شامگاه یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: با توجه به شرایط هوا، به شهروندان شهرهای مختلف استان بخصوص افرادیکه دارای بیماری های تنفسی و قلبی هستند، توصیه می کنیم در صورت امکان از حضور در فضاهای باز خودداری کنند.

وی افزود: براساس گزارش لحظه ای ایستگاه های پایش، میزان ذرات معلق موجود در هوای استان ایلام بطور متوسط دو برابر حد استاندارد است.

سارایی یادآور شد: میزان ذرات معلق در هوای شهر ایلام ۲۶۰ میکروگرم در هر مترمکعب و در شرایط پایدار است که این میزان ذرات معلق حدود دو برابر حد مجاز گزارش شده است.

به گفته وی، میزان ذرات معلق در هوای شهرستان مرزی مهران ۵۴۶ میکروگرم در متر مکعب در شرایط هشدار پایدار و حدود چهار برابر حد مجاز و هوای شهرستان ایوان ۲۲۴ میکروگرم در متر مکعب در وضعیت پایدار و بیش از حد مجاز است. (میزان استاندارد ذرات معلق در هوا ۱۵۰ میکروگرم در متر مکعب است).

وی خاطر نشان کرد: میزان ذرات معلق در هوای دهلران هم اکنون ۳۲۱ میکروگرم در هر متر مکعب در شرایط هشدار است.

سارایی گفت: همچنین میزان آلودگی هوا ناشی از پدیده گرد و غبار در هوای شهرستان چرداول (سرابله) ۸۱ پی ام ۵/۲ در شرایط پایدار و دره شهر ۵۴ پی ام ۵/۲ گزارش شده است. (میزان استاندارد پی ام ۵/۲ در هوا ۳۵ است).

گرد و غبار از بامداد روز گذشته آسمان مناطق مختلف استان ایلام را در بر گرفته و روز شنبه باعث تعطیلی مدارس مقاطع مختلف تحصیلی بیشتر مناطق این استان شد.

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس