تاریخ انتشار: ۰۵ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] میانگین غلظت ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون در اراک در ۲۴ ساعت اخیر نیز به ۱۲۸ (۵۲ میکروگرم بر متر مکعب) رسید که بیانگر وضعیت هوای ناسالم برای گروه های حساس جمعیتی بود.  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: کیفیت هوای اراک روز سه شنبه برای ششمین روز متوالی در […]

[ad_1]

میانگین غلظت ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون در اراک در ۲۴ ساعت اخیر نیز به ۱۲۸ (۵۲ میکروگرم بر متر مکعب) رسید که بیانگر وضعیت هوای ناسالم برای گروه های حساس جمعیتی بود.

 مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: کیفیت هوای اراک روز سه شنبه برای ششمین روز متوالی در شرایط ناسالم برای گروه های سنی حساس قرار دارد.

به گزارش ایرنا، حسینعلی ابراهیمی کارنامی افزود: بر اساس گزارش مرکز پایش کیفیت هوای اراک، میزان غلظت ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون در هوای اراک، صبح روز سه شنبه به ۵۸ میکروگرم بر متر مکعب رسید که این وضعیت برای گروه های حساس جمعیتی ناسالم و خطرآفرین است.

وی بیان کرد: میانگین غلظت ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون در اراک در ۲۴ ساعت اخیر نیز به ۱۲۸ (۵۲ میکروگرم بر متر مکعب) رسید که بیانگر وضعیت هوای ناسالم برای گروه های حساس جمعیتی بود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی ادامه داد: شاخص سنجش استاندارد زیست محیطی ذرات معلق با قطر کمتر از دو و نیم میکرون ۳۵ میکروگرم بر متر مکعب است.

ابراهیمی کارنامی افزود: از ابتدای امسال تاکنون کلانشهر اراک ۵۰ روز با کیفیت هوای ناسالم را سپری کرده که از این تعداد، ۴۱ روز با کیفیت هوای ناسالم برای گروه های حساس و ۹ روز در شرایط ناسالم برای تمام گروه های جمعیتی بوده است.

وی، از گروه های حساس از جمله کودکان، زنان باردار، بیماران قلبی و ریوی خواست از تردد در مکان های شلوغ و فعالیت های طولانی مدت بپرهیزند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی توضیح داد: ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون از آلاینده های خطرناکی هستند که به دلیل ریز بودن بیش از حد با نفوذ در دستگاه تنفسی در بخش های انتهایی آن می نشیند و اگر در مدت طولانی استنشاق شوند موجب بروز نارسایی در دستگاه تنفسی و سایر اندام های بدن می شود و سلامت شخص را به خطر می اندازد.

کلانشهر اراک یکی از هشت شهر آلوده کشور است که از ابتدای امسال تاکنون ۵۰ روز ناسالم و سال گذشته ۳۷ روز ناسالم را در کارنامه خود به ثبت رسانده است.

اراک تاکنون دو برنامه مصوب کاهش آلایندگی هوا در هیات دولت داشته است.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس