تاریخ انتشار: ۲۹ اسف ۱۳۹۳

مذاکره‌کننده ارشد هسته‌ای کشورمان با اشاره به دستیابی به پیشرفتهایی در مذاکرات، تأکید کرد که باید به جای مهلتها، بر راه حل‌ها تمرکز شود. به گزارش گذارنیوز عباس عراقچی در حاشیه مذاکرات لوزان سوییس، گفت: مذاکرات تاکنون پیشرفت‌های خوبی داشته، ولی هنوز کارهای زیادی مانده است. وی افزود: ما در حال مذاکره هستیم و امیدواریم […]

مذاکره‌کننده ارشد هسته‌ای کشورمان با اشاره به دستیابی به پیشرفتهایی در مذاکرات، تأکید کرد که باید به جای مهلتها، بر راه حل‌ها تمرکز شود.

عباس عراقچی

به گزارش گذارنیوز عباس عراقچی در حاشیه مذاکرات لوزان سوییس، گفت: مذاکرات تاکنون پیشرفت‌های خوبی داشته، ولی هنوز کارهای زیادی مانده است.
وی افزود: ما در حال مذاکره هستیم و امیدواریم به تفاهم برسیم.
عراقچی درباره اینکه طرف مقابل می گوید تا ۲۴ مارس مهلت داریم به توافق برسیم؛ اظهار داشت: ما خودمان را به هیچ تاریخی مقید نمی کنیم؛ تاریخ هفت ماهه‌ای یعنی تا دهم تیرماه در نظر گرفته شده است و این قرار کلی را هم داشتیم که تا آخر مارس بتوانیم راه حل‌های اولیه را پیدا کنیم.
وی افزود: به هر حال من فکر می‌کنم با توجه به پیشرفت‌های ۲ دور گذشته و پیشرفت‌های این دوره، بهتر است که روی مهلت‌ها تمرکز نکنیم، بلکه روی مذاکراتی که اکنون جریان دارد و راه حل‌هایی که انشاء الله به دست خواهیم آورد، تمرکز کنیم.
عراقچی درپاسخ به این سؤال که آیا وزرای کشورهای گروه ۱+۵ به سوییس خواهندآمد، گفت: ما هنوز در نقطه‌ای نیستیم که لازم باشد وزرا بیایند؛ ولی اگر بخواهند به مذاکرات ملحق شوند، ما مشکلی نخواهیم داشت؛ هیأت آمریکایی هم اکنون در سطح وزیر است و هیأت‌های دیگر در سطح معاون وزیر هستند ولی هنوز در موقعیتی نیستیم که با همه وزرا به یک جلسه نهایی برسیم.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس