تاریخ انتشار: ۰۳ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] نخستین نشست معرفی و شناخت هنر «تاپستری» توسط زهرا رسول‌زاده نمین سوم و ششم مردادماه در گالری «زرنا» برگزار می‌شود. زهرا رسول‌زاده نمین نخستین نشست معرفی و شناخت هنر «تاپستری» را  سوم و ششم مردادماه از ساعت ۱۰ تا ۱۱:۳۰ برگزار خواهد کرد. زهرا رسول‌زاده، مدرس دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران، در رشته‌های مجسمه، […]

[ad_1]

نخستین نشست معرفی و شناخت هنر «تاپستری» توسط زهرا رسول‌زاده نمین سوم و ششم مردادماه در گالری «زرنا» برگزار می‌شود.

زهرا رسول‌زاده نمین نخستین نشست معرفی و شناخت هنر «تاپستری» را  سوم و ششم مردادماه از ساعت ۱۰ تا ۱۱:۳۰ برگزار خواهد کرد.

زهرا رسول‌زاده، مدرس دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران، در رشته‌های مجسمه، سفال، نقش‌برجسته، میکس‌مدیا، طراحی و تاپستری فعالیت کرده و این نشست را برای آشنایی مخاطبان خاص و عام گالری «زرنا» برگزار می‌کند تا با هنر تاپستری آشنا شوند.

این هنر از نظر لفظی ناشناخته است، ولی از نظر دیداری و استفاده روزمره بسیار آشناست. هنر تاپستری، بافت مدرن شاخه‌ای از هنر Fiber یا همان بافت زیر و رو است که مادر تمام بافته‌های جهان به‌شمار می‌رود، یعنی این هنر در تمام فرهنگ‌ها و تمدن‌های بشری موجود است و هر سرزمینی بسته به نوع محیط زیست، بافته‌های خاص خود را دارد.

رسول‌زاده در این نشست سعی دارد هنر تاپستری را در تمام سطوح به مخاطبان عام و خاص بشناساند و به این هنر وسعت ببخشد. این هنرمند معتقد است می‌توان از همه‌ی لباس‌ها و پارچه‌های کهنه و قدیمی، روزنامه‌ها، ریشه، میوه و ساقه درختان، هسته میوه‌ها و هر الیافی که شکسته و خراب نشود، در هنر تاپستری استفاده کرد.

شرکت در این نشست برای عموم آزاد است. علاقه‌مندان به حضور در این جلسه می‌توانند روزهای یادشده به نشانی پل گیشا، خیابان پاتریس لومومبا، خیابان سیزدهم، شماره ۱۲، طبقه اول، گالری «زرنا» مراجعه کنند. همچنین برای اعلام حضور در نشست و کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۶۶۹۳۹۴۱۱ تماس بگیرند.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس