تاریخ انتشار: ۰۸ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] گروه هنری «جان زمین» همراه تعدادی از هنرمندان تجسمی و عرصه‌های هنری دیگر، با شعار «هنر برای حفاظت» به پارک ملی توران سفر می‌کند. به گزارش ایسنا، در توضیح این سفر هنری آمده است: «حفظ محیط زیست، پاسخ به یکی از نیازهای امروز جامعه برای نگهداری بیشتر از محیط زیست و رعایت حقوق عمومی […]

[ad_1]

گروه هنری «جان زمین» همراه تعدادی از هنرمندان تجسمی و عرصه‌های هنری دیگر، با شعار «هنر برای حفاظت» به پارک ملی توران سفر می‌کند.

به گزارش ایسنا، در توضیح این سفر هنری آمده است: «حفظ محیط زیست، پاسخ به یکی از نیازهای امروز جامعه برای نگهداری بیشتر از محیط زیست و رعایت حقوق عمومی است. تخریب و استفاده‌های غلط از طبیعت و از بین بردن زیستگاه جانوران به عمد یا غیرعمد یکی از عوامل از بین رفتن این طبیعت زیبا برای حال و آینده است.

هر قشری از جامعه مسؤول این حفاظت است. نقش دولت و رسانه‌ها و گروه‌های زیست محیطی و هنرمندان بسیار پررنگ‌تر است و می‌تواند الگویی باشد برای دیگراقشار جامعه.

شعار گروه فرهنگی هنری جان زمین «هنر برای حفاظت» است و اهدافی چون تقویت جایگاه طبیعت در عرصه هنر-، پیوند هنرمند و طبیعت و شناخت گونه‌های جانوری را در سرلوحه‌ی فعالیت‌های خویش قرار داده است.»

گروه فرهنگی هنری «جان زمین» مانند دو دوره قبل درباره حفاظت از محیط زیست و آسیب‌های وارده به بخش‌های مختلف آن و چگونگی برخورد با آسیب‌ها و نوع نگاه هنرمندان به این آسیب‌ها همایشی را با حضور کیومرث کلانتری (مدیرکل آموزش محیط زیست کشور) با هنرمندان شرکت‌کننده در پروژه جانوران بیابان و کویری و محیط زیست‌شان با عنوان «جان کویر» برگزار کرد.

این گروه فرهنگی با انتخاب هنرمندان پیشکسوت و جوان شاخص در زمینه نقاشی، عکاسی و مجسمه‌سازی از آن‌ها دعوت کرد در این پروژه و سفر به پارک ملی توران و رصد جانوران و خزندگان این منطقه و محیط زیست‌شان حضور پیدا کنند تا بتوانند گامی موثر در راستای حفظ آن با قلم، نوع نگاه و دستان هنرمندانه‌شان بردارند.

این فعالیت فرهنگی – هنری با حمایت سازمان محیط زیست تهران و سازمان محیط زیست استان سمنان انجام می‌شود و مانند دو دوره گذشته،  نمایشگاهی از آثار هنرمندان برپا خواهد شد. چاپ کتاب از مجموعه آثار و ساخت مستند از این فعالیت فرهنگی – هنری از دیگر تلاش‌هایی است که در این زمینه انجام می‌شود.

این سفر تحقیقاتی از ۹ تا ۱۲ شهریور ۱۳۹۵ با همراهی هنرمندان و عوامل گروه به منطقه توران در استان سمنان انجام می‌شود.

خسرو سینایی، حسین محجوبی، گیزلا وارگا سینایی، بهرام دبیری، بهزاد شیشه‌گران، رضا کیانیان، تاها بهبهانی، مصطفی دشتی، ناصر پلنگی، بهنام کامرانی، بهداد لاهوتی، طاهره صمدی طاری، سعید احمدزاده، بیتا وکیلی، علی ندایی، محمد حمزه‌ای، محمد انصاری، سهیل عالمی، فریده زریو، قدرت‌الله عاقلی، فریدون امیدی، شیما خشخاشی، حجت امانی، جمشید حقیقت‌شناس، امیر اصغرزاده، مونا پاد، سیمین اکرامی، بهناز جلالی و زهرا قیاسی هنرمندان حاضر در این پروژه هستند.

عباس عبداللهی و مهسا زینلی فیلمبرداران گروه و مینا محیطیان نیز مدیریت اجرایی «جان زمین» را برعهده دارد.

[ad_2]

منبع:عصرایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس