تاریخ انتشار: ۱۱ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] در عربستان و کویت تعداد زیادی از هندی‌ها شغل‌هایشان را از دست داده‌اند و کارفرمایان آنها دستمزدشان را پرداخت نکرده و کارخانه‌هایشان را تعطیل کرده‌اند. وزیر امورخارجه هند نسبت به آنچه که “بحران غذا” در حوزه خلیج فارس به ویژه عربستان خواند هشدار داده و اعلام کرد دهلی نو مجبور به تامین غذای بیش […]

[ad_1]

در عربستان و کویت تعداد زیادی از هندی‌ها شغل‌هایشان را از دست داده‌اند و کارفرمایان آنها دستمزدشان را پرداخت نکرده و کارخانه‌هایشان را تعطیل کرده‌اند.

وزیر امورخارجه هند نسبت به آنچه که “بحران غذا” در حوزه خلیج فارس به ویژه عربستان خواند هشدار داده و اعلام کرد دهلی نو مجبور به تامین غذای بیش از ۱۰ هزار کارگر گرسنه و بیکار شده خود در عربستان است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، سوشما سواراج، وزیر امور خارجه هند در پیامهایی در توئیتر خود نوشت، کارگران مهاجر هندی در کشورهای کویت و عربستان با “دشواری شدید” روبرو هستند و دو تن از مقام‌های هندی قرار است به عربستان و کویت اعزام شوند تا به مسئله این کارگران به همراه مقامات این کشورها رسیدگی کنند.

سواراج تصریح کرد: در عربستان و کویت تعداد زیادی از هندی‌ها شغل‌هایشان را از دست داده‌اند و کارفرمایان آنها دستمزدشان را پرداخت نکرده و کارخانه‌هایشان را تعطیل کرده‌اند.

وی ادامه داد: در نتیجه این وضعیت برادران و خواهران ما در عربستان و کویت با دشواری شدید روبرو هستند و اگرچه وضعیت در کویت قابل مدیریت است اما در عربستان وضعیت بسیار بدتر است.

وزیر خارجه هند گفت: تعداد کارگران هندی که در عربستان به بحران غذا برخورده‌اند بالغ بر ۱۰ هزار تن است. هندی‌ها نیز جزو میلیون‌ها تن از فقرای آسیایی هستند که در کشورهای حوزه خلیج فارس کار می‌کنند در حالی که در این کشورها گروه‌های حقوق بشری می‌گویند بسیاری از کارگران در معرض استثمار و سوء استفاده از جمله با عدم پرداخت دستمزد مواجه هستند بدون آنکه مجرایی برای احقاق حقوق خود داشته باشند.

روز یکشنبه رسانه‌های هند گزارش دادند کارگران این کشور در کشورهای حوزه خلیج فارس که به دلیل کاهش قیمت نفت با ضرر مواجه شده‌اند. در اردوگاه‌ها از گرسنگی رنج می‌برند و هیچ راهی برای بازگشت به خانه ندارند.

کنسولگری هند در شهر جده تصاویری را در توییتر منتشر کرد که نشان می‌داد، کارگران تبعه‌ این کشور برای دریافت بسته‌های مواد غذایی شامل تخم مرغ، ادویه و نمک از مقام‌های این کنسولگری صف کشیده‌اند.

سواراج این اظهارات را در پاسخ به یک سری توییت از جانب مردمی که می‌گفتند هندی‌ها در عربستان نزدیک سه تا چهار روز است در اردوگاه‌ها غذا نخورده‌اند مطرح کرد.

در همین حال سخنگوی وزارت خارجه هند نیز گفت: تصمیم برای بازگرداندن این کارگران به خانه بعد از سفر مقامات هند به عربستان اتخاذ خواهد شد.

بر اساس اعلام وزارت خارجه هند حدود سه میلیون کارگر هندی در عربستان زندگی می‌کنند.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس