تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] هند به عنوان سومین کشور تولیدکننده گاز کربن، توافق پاریس در موضوع تغییرات اقلیمی را تایید کرد. به گزارش ایسنا، هند با جمعیت یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون نفری آخرین آلوده‌کننده بزرگ است که به طور رسمی این توافق تاریخی را امضا کرده و آن را به واقعیت یک قدم نزدیک‌تر کرده است. این […]

[ad_1]

هند به عنوان سومین کشور تولیدکننده گاز کربن، توافق پاریس در موضوع تغییرات اقلیمی را تایید کرد.

به گزارش ایسنا، هند با جمعیت یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون نفری آخرین آلوده‌کننده بزرگ است که به طور رسمی این توافق تاریخی را امضا کرده و آن را به واقعیت یک قدم نزدیک‌تر کرده است.

این توافقنامه که دسامبر سال گذشته در پاریس به دست آمده به تصویب ۵۵ کشور جهان که حداقل در انتشار ۵۵ درصد گازهای گلخانه‌ای روی زمین و عامل تغییرات اقلیمی دخیل هستند، نیاز دارد. با این اقدامِ هند، تاکنون در مجموع ۶۲ کشور مسوول در تولید حدود ۵۲ درصد گازهای گلخانه‌ای، این توافق را تایید کرده و متعهد شده‌اند که اقدامات لازم را برای مقابله با افزایش‌ دمای زمین اجرایی کنند.

دبیرکل سازمان ملل متحد بان کی مون گفته است این توافق تا پایان سال جاری اجرایی می‌شود. همچنین وزرای محیط زیست اتحادیه اروپا هفته گذشته توافق کردند تا تایید این توافقنامه با سرعت بیشتری انجام شود.

به گزارش روزنامه داون، این توافق تمامی کشورها را ملزم می‌سازد تا برنامه‌هایی ارائه دهند که هدف تعیین شده برای جلوگیری از افزایش دو درجه‌ای دمای هوا محقق شود.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس