تاریخ انتشار: ۱۶ خرد ۱۳۹۵
گاف بزرگ روزنامه سعودی:

روزنامه عکاظ با گافی عجیب مدعی شد جاسوسان “موساد” اسرائیل” و “ساواک” ایران، در برهم زدن امنیت و ثبات عربستان همکاری می کنند.

به گزارش “گذارنیوز”  روزنامه “عکاظ” عربستان سعودی در گزارشی جعلی، با قرار دادن ایران در کنار رژیم صهیونیستی مدعی شده است ایران و اسرائیل، در زمینه برنامه ریزی و تلاش برای هدف گرفتن امنیت و ثبات عربستان، دو روی یک سکه هستند.
این روزنامه در اشتباهی فاحش، از وزارت اطلاعات ایران، با عنوان “ساواک” که عنوان دستگاه اطلاعات رژیم ستمشاهی پهلوی بود، یاد کرده ومدعی شده است که این دستگاه اطلاعاتی، از طریق جذب عناصر جاسوسی، سعی در برهم زدن امنیت و ثبات عربستان داشته است.
به ادعای “عکاظ”، دستگاه امنیت و اطلاعات رژیم سعودی، در دوره سال های ۱۴۳۱-۱۴۳۴ هجری قمری، (۲۰۱۰-۲۰۱۳م)، ۳۳ جاسوس مرتبط با -به تعبیر این روزنامه- “ساواک” ایران و “موساد” رژیم صهیونیستی را شناسایی، بازداشت و محاکمه کرده است.
عکاظ در این گزارش مضحک مدعی شده است دستگاه های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی و ایران، در خصوص حمایت مالی از عناصر جاسوسی خود در عربستان و نیز اقدام این جاسوسان در تهیه اطلاعات مورد نظر “موساد” و به اصطلاح “ساواک”، توافق کرده اند.
به ادعای این روزنامه سعودی، یک نفر از این جاسوسان که اردنی است، در راستای منافع موساد و ۳۲ نفر دیگر(سعودی، ایرانی و افغانی)، در راستای منافع دستگاه اطلاعات ایران فعالیت داشته اند.
“عکاظ” در بخش دیگری از ادعاهای واهی خود می نویسد: جاسوسان مذکور، با مقامات ارشد اسرائیل و ایران در ارتباط بوده اند؛ به گونه ای که جاسوس اردنی، مستقیما با “بنیامین نتانیاهو” –نخست وزیر رژیم صهیونیستی- نامه نگاری کرده و ۳۲ جاسوس مرتبط با دستگاه اطلاعات ایران، با مقامات بلندپایه ایرانی نشست برگزار کرده اند. این افراد اکنون مراحل محاکمه خود در عربستان را سپری می کنند.
این گزارش می افزاید: دادگاه عربستان، جاسوسان مذکور را به تشکیل گروه تجسس با همکاری ایران، ارائه اطلاعات فوق العاده محرمانه و خطرناک نظامی، تلاش برای انجام اعمال خرابکارانه علیه منافع و تأسیسات اقتصادی و حیاتی عربستان، فتنه انگیزی طائفه ای، دیدار با مقامات بلند پایه ایران و… متهم کرده است.
گاف بزرگ روزنامه سعودی: موسادِ اسرائیل و ساواکِ ایران، علیه امنیت و ثبات عربستان همکاری می کنند!!+سند

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس