تاریخ انتشار: ۱۴ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] «حمود بن فیصل البو سعیدی »وزیر کشور پادشاهی عمان که در تهران به سر می برد، امروز با حضور در وزارت امور خارجه با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشور مان دیدار و گفت‌وگو کرد. به گزارش ایلنا، در این دیدار در خصوص روابط دو جانبه و آخرین تحولات منطقه ای گفت‌وگو و […]

[ad_1]

«حمود بن فیصل البو سعیدی »وزیر کشور پادشاهی عمان که در تهران به سر می برد، امروز با حضور در وزارت امور خارجه با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشور مان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا، در این دیدار در خصوص روابط دو جانبه و آخرین تحولات منطقه ای گفت‌وگو و تبادل نظر  به عمل آمد.


ظریف در این ملاقات با اشاره به روابط بسیار خوب جمهوری اسلامی ایران و پادشاهی عمان آن‌را ناشی از خواست،  اراده و درایت رهبران دو کشور خواند و اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران هیچ محدویتی برای گسترش روابط خود  با عمان ندارد.


وی تاکید کرد :روابط دو کشورمی تواند الگویی برای مناسبات میان سایر کشورهای منطقه باشد.


وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به ضرورت همکاری همه کشورها برای تامین صلح و ثبات منطقه خاطرنشان کرد: در منطقه همکاری سازنده و درک متقابل باید جای توهمِ رقابت را گرفته تا بتوانیم از این مقطع تاریخی عبور کنیم.


ظریف افزود: بی ثباتی و ناامنی در هر کشوری تهدیدی برای تمامی کشورهاست و ناامنی‌های موجود، منطقه و حتی جهان را تحت تاثیر خود قرار می دهد.


در ادامه این دیدار وزیر کشور عمان با اشاره به نقش و جایگاه جمهوری اسلامی ایران گفت: روابط دو کشور در سطح ممتازی قرار دارد و ما معتقدیم در عمل می توانیم روابط دو جانبه را بیش از بیش و در همه زمینه ها گسترش دهیم.


وی با اشاره به اینکه از طرف دولت عمان نیز هیچ مانعی برای گسترش روابط وجود ندارد،افزود: استنباط ما این است در منطقه هم تمایل به گسترش روابط با جمهوری اسلامی ایران وجود دارد.


در پایان این دیدار سند نهایی توافقنامه تحدید حدود مرزهای دریایی میان ایران و عمان توسط دو وزیر امضاء و اسناد آن مبادله گردید. این توافقنامه بلافاصله پس از تبادل اسناد توسط  طرفین، اجرایی شد.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس