تاریخ انتشار: ۲۶ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] معاون فرهنگی و امور جوانان استان کهگیلویه و بویر احمد گفت: در سال جاری با کمک کمیته حضرت امام(ره) با اهدای هدایایی ۲۰۰ زوج را راهی خانه بخت می‌کنیم. رحمت‌الله شاکری در گفت و گو با ایسنا افزود: تسهیلات در نظر گرفته شده شامل زوجینی می‌شود که مهریه عروس ۱۱۴ سکه و پایین‌تر است. […]

[ad_1]

معاون فرهنگی و امور جوانان استان کهگیلویه و بویر احمد گفت: در سال جاری با کمک کمیته حضرت امام(ره) با اهدای هدایایی ۲۰۰ زوج را راهی خانه بخت می‌کنیم.

رحمت‌الله شاکری در گفت و گو با ایسنا افزود: تسهیلات در نظر گرفته شده شامل زوجینی می‌شود که مهریه عروس ۱۱۴ سکه و پایین‌تر است. یکی از سمن‌های استان هم مانند بانک کار می‌کند و تسهیلاتی مانند تلویزیون و یخچال به این زوج‌ها اهدا می‌کند.

وی با بیان اینکه یکی از برنامه‌های اساسی ما ازدواج آسان است، گفت: طی سال‌های ۹۳ و ۹۴ با حضور نماینده ولی فقیه با اهدای کادوهای ۵۰۰ هزار و یک میلیون تومانی زوجین جوان را به خانه بخت فرستادیم.

شاکری افزود: بیشترین دغدغه ما آسیب‌های اجتماعی است . در همه جلسات با استاندار و نماینده ولی فقیه به‌طور مرتب این موضوع را مطرح می‌کنیم. بیشتر کارگاه‌هایی که برگرار کرده‌ایم در زمینه آسیب‌های اجتماعی بویژه موادمخدر، ازدواج و طلاق بوده است. اولین استانی هستیم که جشنواره خیرین ازدواج آسان در کشور برگزار کرده‌ایم ولی با وجود اقدامات انجام شده متاسفانه طلاق در استان ما نیز رشد کرده است و ما برای کاهش آن تلاش می‌کنیم.

معاون فرهنگی و امور جوانان استان کهگیلویه و بویر احمد با اشاره به سمن‌های جوانان این استان اظهارکرد: بیش از ۳۰ سمن فعال داریم و رشد بالایی داشته اند چون دو سال پیش تنها ۱۰ تا ۱۲ سمن دارای اعتبارنامه داشتیم. در سال ۹۳ نزدیک به ۱۵ سمن و در سال ۹۴ حدود ۱۲ سمن را فعال کردیم و و امسال تا کنون سه سازمان مردم‌نهاد فعال شده‌اند و این رشد همچنان ادامه دارد. تلاش می‌کنیم سمن‌های توانمندی تشکیل شوند که خیلی منتظر بودجه از وزارت ورزش و جوانان نباشند.

وی با بیان اینکه تشکیل ستاد ساماندهی استانی و شهرستانی نسبت به دوره قبل رشد چشمگیری داشته است، گفت: در سال‌های ۹۳ و ۹۴ رشد بالای ۵۰ درصد داشتیم. در سال ۹۵ قدری ضعیف بودیم. در حال رایزنی هستیم و استاندارکهگیلویه و بویراحمد قول مساعد داد که در شهریور چند جلسه ساماندهی شهرستانی برگزار کنیم. در سال جاری سه جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان را تشکیل دادیم؛ یکی با ریاست استاندار و دو جلسه با حضور فرمانداران در شهرستان‌ها.

شاکری در پایان درباره راه‌اندازی خانه جوان در استان کهگیلویه و بویراحمد اظهارکرد:  به طور ویژه پیگیر این موضوعات هستیم. مشکل اصلی نداشتن ساختمان است. ساختمان حوزه جوانان در دولت قبل به شهرداری داده شد. خوشبختانه استاندار به‌طور ویژه پیگیر این موضوع است تا در یک ساختمان خانه جوان را راه‌اندازی کنیم .با وجود اینکه که انتخابات ریاست جمهوری را در پیش داریم و مقامات استانی درگیر برگزاری آن می‌شود با این حال امیدواریم که در سال جاری موفق به راه‌اندازی خانه جوان شویم.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس