تاریخ انتشار: ۱۶ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] رییس جمعیت هلال‌احمر ایران، همکاری‌های دوجانبه با صلیب سرخ انگلیس در موضوعاتی مانند آموزش، کمک‌رسانی به منطقه و… را از جمله اهداف دیدار با دبیرکل صلیب سرخ این کشور عنوان کرد. به گزارش خبرنگار ایسنا، دکتر سید امیرمحسن ضیایی در دیدار با دبیرکل صلیب سرخ انگلیس با بیان اینکه ۱۹۰ کشور و جمعیت ملی […]

[ad_1]

رییس جمعیت هلال‌احمر ایران، همکاری‌های دوجانبه با صلیب سرخ انگلیس در موضوعاتی مانند آموزش، کمک‌رسانی به منطقه و… را از جمله اهداف دیدار با دبیرکل صلیب سرخ این کشور عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، دکتر سید امیرمحسن ضیایی در دیدار با دبیرکل صلیب سرخ انگلیس با بیان اینکه ۱۹۰ کشور و جمعیت ملی در مجموعه‌ای به نام فدراسیون جهانی صلیب سرخ و هلال‌احمر فعالیت می‌کنند، گفت: همه این کشورها به ارزش‌های یکسانی معتقدند و ماموریت‌های مختلفی را در سطح بین‌المللی و در کنار ماموریت‌های ملی‌شان انجام می‌دهند.

وی افزود: با توجه به مشکلات بدون مرزی که امروزه در جهان وجود دارد، ارتباط بین این جمعیت‌ها هرچقدر نزدیک‌تر باشد، باعث افزایش توانایی‌هایشان می‌شود و همچنین باعث می‌شود تا پاسخگویی بهتر را نسبت به ماموریت‌هایشان داشته باشند که یکی از مهم‌ترین این ماموریت‌ها پاسخ به سوانح و حوادث بزرگ است.

رییس جمعیت هلال‌احمر ایران با اشاره به سفر دبیرکل صلیب سرخ انگلیس به ایران گفت: هم هلال‌احمر ایران و هم صلیب سرخ انگلیس تجربیات خوبی داریم و از آنجایی که هر دو جزو هیات حاکمه فدراسیون جهانی صلیب سرخ و هلال‌احمر هستیم، می‌توانیم در موضوعات بین‌المللی با هم همکاری کنیم. در عین حال صلیب سرخ انگلیس در منطقه ما که منطقه‌ای آشوب‌زده است، فعالیت می‌کند. بنابراین می‌توانیم در این زمینه همکاری‌های بیشتری را با هم داشته باشیم.

ضیایی ادامه داد: با این حال می‌توان در برنامه‌های آموزشی، امدادرسانی، پاسخگویی به سوانح و… با هم تجربیاتی را به اشتراک بگذاریم.

رییس جمعیت هلال‌احمر ایران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا در این همکاری‌ها انتقال تجهیزاتی اتفاق می‌افتد، گفت: باید توجه کرد که اگر حادثه‌ای بین‌المللی رخ دهد، فدراسیون جهانی صلیب سرخ و هلال‌احمر از همه کشورهای عضو درخواست کمک می‌کند و این کمک‌ها چند جانبه است. البته قرار است ما همکاری‌های دوجانبه‌ای را با صلیب سرخ انگلیس داشته باشیم که می‌توانیم در این سفری که به ایران داشته‌اند زمینه‌های مشترک را ایجاد کنیم.

به گزارش ایسنا، در ادامه این مراسم، مایک آدامسون، دبیرکل صلیب سرخ انگلیس با بیان اینکه از سفرش به ایران بسیار خوشحال است، گفت: هدف ما از این سفر این است که هر دو جمعیت هلال‌احمر ایران و انگلیس ظرفیت‌هایشان را برای همکاری متقابل بویژه در حوزه سلامت و بهداشت گسترش دهند.

وی با بیان اینکه صلیب سرخ انگلیس فعالیت‌هایی در حوزه بهداشت و سایر موضوعات انجام می‌دهد، افزود: ما سعی می‌کنیم در حوزه بهداشت افرادی را جذب کرده و به گروه‌های محروم کمک کنیم.

دبیرکل صلیب سرخ انگلیس گفت: همچنین در نظرداریم در طول اقامت‌مان با ظرفیت‌های هلال‌احمر ایران آشنا شده و با همکاری‌های متقابل برنامه‌ریزی کنیم و شاید تفاهم‌نامه‌ای هم امضا کردیم. البته فکر می‌کنم هدف مشخص ما کار کردن روی چگونگی جذب درآمد با کمک مردم و توجه به برنامه‌ها و همکاری‌های بین‌المللی است.

آدامسون در پاسخ به سوالی درباره ریزش جمعیت داوطلب در هلال‌احمر و صلیب سرخ گفت: ما هم در صلیب سرخ انگلیس با موضوع ریزش داوطلب مواجهیم، اما سعی می‌کنیم ارتباط‌مان را با جامعه بیشتر کنیم و داوطلبان را در سطوح مختلف جذب کنیم و ارتباط‌مان را با آنها قوی‌تر کنیم.

دبیرکل صلیب سرخ انگلیس افزود: داوطلبان صلیب سرخ انگلیس در سه برنامه کمک به مهاجران، افراد سالخورده و کمک‌های اولیه بیشتر همکاری می‌کنند.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس