تاریخ انتشار: ۱۴ خرد ۱۳۹۴

در حالی که تحقیقات پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) در مورد مقامات فیفا ادامه دارد، جک وارنر، نایب رئیس سابق فیفا هشدار داده است که همه چیز را درباه فساد در فدراسیون جهانی فوتبال فاش خواهد کرد. به گزارش کذارنیوز جک وارنر که مدعی شده است زندگی‌اش در خطر است گفت می‌تواند با افشای […]

در حالی که تحقیقات پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) در مورد مقامات فیفا ادامه دارد، جک وارنر، نایب رئیس سابق فیفا هشدار داده است که همه چیز را درباه فساد در فدراسیون جهانی فوتبال فاش خواهد کرد.

وانر

به گزارش کذارنیوز جک وارنر که مدعی شده است زندگی‌اش در خطر است گفت می‌تواند با افشای مدارکی ارتباط بین بودجه فیفا با وی و انتخابات عمومی سال ۲۰۱۰ ترینیداد و توباگو و دست داشتن سپ بلاتر، رئیس مستعفی فیفا در این معادلات را نشان دهد.

او گفت که این مدارک را در اختیار وکلایش قرار داده است.

آقای وارنر خود یکی ۱۴ مظنون اصلی پرونده اخیر فساد فیفا است که از سوی مقامات قضایی آمریکا متهم شده‌اند.

او در برنامه‌ای تحت عنوان “دستکش‌ها درآمده است”در یکی از شبکه‌های تلویزیونی در کشورش، ترینیداد و توباگو گفت: “دیگر سکوت نخواهم کرد و رازهای کسانی که سعی در لطمه زدن به کشورم را دارند برملا خواهم کرد.”

او گفت: “البته از اینکه زندگی‌ام به خطر بیفتد هم می‌ترسم.”

آقای وارنر، ۷۲ ساله در ۲۰۱۱ در میان اتهامات مربوط به رشوه دادن به وابستگان خود در منطقه کارائیب، از همه فعالیت‌های مربوط به فوتبال کناره گرفت و پس از طرح اتهام‌هایی مبنی بر “کلاهبرداری” در طول عهده‌دار بودن ریاست کونکاکاف (اتحادیه فوتبال کارائیب، آمریکای شمالی و مرکزی) از سمت خود به عنوان وزیر امنیت ملی کشور ترینیداد و توباگو استعفا کرد.

آقای وارنر هفته پیش، پس از طرح اتهامات فساد، خود را به مقامات پلیس در ترینیداد و توباگو معرفی کرد و اکنون با پرداخت وثیقه آزاد است.

مقامات آمریکایی در رابطه با این اتهامات خواستار استرداد وی شده‌اند. آقای وارنر همه اتهامات مطرح شده علیه خود را رد می‌کند.

همزمان پلیس آفریقای‌جنوبی تایید کرده است که تحقیقات ابتدایی در ارتباط با پرداخت ۱۰ میلیون دلار رشوه از سوی فدراسیون فوتبال این کشور برای میزبانی آفریقای‌جنوبی در جام جهانی ۲۰۱۰ را آغاز کرده است.

فیکیله مبالولا، وزیر ورزش آفریقای‌جنوبی و سایر مقامات از جمله دنی جوردن رئیس فدراسیون فوتبال این کشور اتهام پرداخت رشوه را رد کرده‌اند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس