تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۴

ایران از این پس تحت تحریم های تسلیحاتی نخواهد بود و طبق قطعنامه شورای قطعنامه که قرار است بعد از حصول به توافق صادرگردد، این تحریم ها لغو و بر اساس ضمیمه آن صرفا برخی محدودیت های موقت برای زمانی محدود اعمال می شود.. به گزارش گذارنیوز یک منبع حاضر در مذاکرات ایران و ۱+۵ […]

ایران از این پس تحت تحریم های تسلیحاتی نخواهد بود و طبق قطعنامه شورای قطعنامه که قرار است بعد از حصول به توافق صادرگردد، این تحریم ها لغو و بر اساس ضمیمه آن صرفا برخی محدودیت های موقت برای زمانی محدود اعمال می شود..
مذاکرات

به گزارش گذارنیوز یک منبع حاضر در مذاکرات ایران و ۱+۵ ضمن تشریح مفاد مذاکرات جاری ایران و طرف های مذاکره اعلام کرد: مذاکرات چنانچه با اراده سیاسی طرف مقابل همراه شود توافق حاصل خواهد شد.

وی با اشاره به برخی نکات قابل تامل در این مذاکرات به خبرنگار عصرایران اظهار داشت: براساس توافق “برجام” (توافق موقت ژنو)، همه تحریم ها علیه ایران لغو می شود و ایران از این پس یک کشور تحت تحریم شناخته نمی شود. بر اساس برجام صرفا یک سری محدودیت های موقت پیش بینی شده اند که آن ها هم مطابق فرمایشات مقام معظم رهبری پس از مدتی معقول و محدود رفع خواهند شد.

او یادآور شد: کلیه تحریم های اقتصادی، بانکی ومالی مطابق تأکیدات مقام معظم رهبری در روز اجرای برجام، بطور قطعی لغو خواهند شد.

جزئیات  غیررسمی از توافق هسته ای: همه تحریم ها لغو می شود/ ایران از این پس تحت تحریم های تسلیحاتی نخواهد بود/ خروج ایران از فصل هفتم منشور ملل متحد

این منبع مطلع تاکید کرد: ایران از این پس تحت تحریم های تسلیحاتی نخواهد بود و طبق قطعنامه شورای قطعنامه که قرار است بعد از حصول به توافق صادرگردد، این تحریم ها لغو و بر اساس ضمیمه آن صرفا برخی محدودیت های موقت برای زمانی محدود اعمال می شود.

این منبع مطلع ادامه داد: این برجام در واقع مجموعه ای از چندین توافق است که همگی آنها در چارچوب خطوط قرمز تعریف شده ایران و مقام معظم رهبری  بوده و برخی اقدامات موقت و محدود با دوره های زمانی متفاوت در آن پیش بینی شده است.

وی اظهار کرد: قطعنامه شورای امنیت آخرین قطعنامه شورای امنیت در مورد برنامه هسته ای ایران خواهد بود و پرونده هسته ای ایران را از ذیل فصل هفت منشور ملل متحد خارج خواهد کرد. مدت زمان اجرای قطعنامه محدود بوده و در پایان این مدت ملغی خواهد شد.

این برای اولین بار است که یک کشور ذیل تحریم های فصل هفتم موفق شده است با مذاکرات و دیپلماسی فعال از این وضعیت خارج می شود.

 

۰۰

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس