تاریخ انتشار: ۱۳ خرد ۱۳۹۵

– هفته بیست و ششم همایش پویش سه شنبه های بدون خودرو با حضور۱۲۰ دوچرخه سوار با همکاری اداره کل حفاظت محیط زیست و هیات دوچرخه سواری استان مرکزی در اراک برگزار شد.

‌‌‌‌‌“گذارنیوز” :
مدیر کل محیط زیست استان مرکزی در حاشیه این همایش گفت: پویش سه‌شنبه‌های بدون خودرو از شهر اراک آغاز شد و هم اکنون در ۱۱۵شهر صنعتی از جمله رفسنجان، کرمانشاه، مشهد و یزد اجرا می شود.
حسینعلی ابراهیمی کارنامی افزود: این همایش با هدف کاهش تردد خودروها و کاهش آلودگی هوا و استفاده کمتر از خودرو های تک سرنشین در سطح کشور برگزار می شود.
وی ادامه داد: ایجاد نشاط و سلامت جسمی و روحی در شهروندان برای توسعه شهرهای سالم، توسعه فرهنگ پیاده روی و دوچرخه سواری برای جابه جایی مسافت های کوتاه، کمک به کاهش آلودگی هوا ، کاهش سر و صدا، کم شدن ازدحام در تردد ها و آسیب های ناشی از آن، تقلیل خودروهای تک سرنشین و افزایش ظرفیت تردد معابر خودرو، ارتقاء نقش حمل و نقل عمومی، صرفه جویی اقتصادی خانوادگی و جامعه در مصرف سوخت از دیگر اهداف پویش سه شنبه های بدون خودرو است.
دوستداران محیط زیست و دو چرخه سواران در این آیین به صورت نمادین مسیرهای میدان دارایی، میدان شهدا، خیابان شهید رجایی، خیابان ۱۲ متری ملک، میدان ولیعصر(عج) را تا پارک ملت را رکاب زدند.
در پایان این آیین به ۳۰ نفر از دوچرخه سواران به قید قرعه جوایزی اهدا شد.
۱۹۵۵/۶۰۱۲

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس