تاریخ انتشار: ۳۰ ارد ۱۳۹۵

– به مناسبت گرامیداشت هفته جوان همایش ازدواج پایدار چهارشنبه شب توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتستان استان بوشهر در شهر برازجان برگزار شد.

به گزارش‌‌‌‌‌“گذارنیوز” به نقل از ایرنا، کارشناس ازدواج و خانواده برنامه تلویزیونی گلبرگ در این همایش به نقش اخلاق در زندگی مشترک و بیان آسیب‌ها و مشکلات خانواده‌ها و زوج‌های جوان پرداخت.
حجت الاسلام حسین دهنوی افزود: زندگی حضرت امام علی(ع) و همسر گرانقدرشان حضرت فاطمه زهرا(س) بهترین الگو برای ما مسلمانان است.
وی صداقت، وفاداری، فداکاری، احترام متقابل و عشق و علاقه را از رموز خوشبختی و سعادت این زوج آسمانی دانست و بر الگو گیری مصداقی و عملی از این خصوصیات و رفتارهای آنها تاکید کرد.
دهنوی با تاکید بر لزوم شناخت زن و مرد از هم در زندگی بیان کرد: اگر مردان و زنان از ویژگیها و خصلتهای همسران خود شناخت کافی داشته باشند زندگی برای آنها بسیار شیرین می‌شود زیرا با شناخت کافی نیازهای متقابل را پاسخگوخواهند بود.
این کارشناس ازدواج و خانواده گفت: همتایی در ازدواج امری بسیار مهم است که باید در شش مورد اعتقادی، مذهبی، خانوادگی، فرهنگی، تحصیلی و ظاهری مورد توجه جوانان قرار گیرد.
وی با توجه به کم شدن توجهات عاطفی خانواده‌ها به دلیل مشکلات اقتصادی و خستگی و روزمرگی ادامه داد: زوجین باید در منزل خود با همدیگر صحبت کنند و از مصاحبت با هم لذت ببرند و با نگاه و رفتاری عاشقانه، عشق خود را بکدیگر نشان دهند که این امر برکات مادی و معنوی بسیاری در زندگی فرد خواهد داشت.
دهنوی اضافه کرد: در زندگی مهارت‌های زیادی وجود دارد که در ارتباط بین زن و شوهر باید لحاظ شود مثلا یکی از آنها مهارت‌ ارتباط کلامی است که فرد بتواند با زوج خود ارتباط کلامی سالمی برقرار کند طوریکه منجر به تنش نشود و یا مهارت گوش دادن که مرد‌ها باید خود را در این زمینه بیشتر تقویت کنند زیرا خانم‌ها علاقه دارند که موقع صحبت کردن حتما تمام حواس همسر را به خود معطوف کنند.
وی اظهارکرد: همچنین باید به حس تملک گرایی زن در مورد همسر و اقتدارگرایی و غیرت مرد نسبت به همسر خود در زندگی بسیار توجه شود.
دهنوی در مورد تربیت فرزندان گفت: مهمترین نیاز کودکان نیاز به بازی و تخلیه انرژی کودکانه است و ما باید در رفتار خود با کودکان عینک بزرگسالی خود را با عینک کودکی تعویض کنیم و آنان را از دریچه کودکانه خودشان بنگریم.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتستان گفت: واحد دشتستان با قرار دادن برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی به عنوان یکی از اولویت‌های خود در سال جاری، تلاش می‌کند که در سال ۹۵ به عنوان فعال‌ترین مرکز آموزش عالی در استان شناخته شود.
داوود یحیایی یادآور شد: براساس تاکید بر اهمیت امر ازدواج، اصرار مسئولان نظام به گسترش این فرهنگ و ایجاد زمینه مناسب برای آسیب‌شناسی ازدواج این مرکز دانشگاهی تلاش زیادی برای آگاهی بخشی در این زمینه خواهد داشت.
شهرستان دشتستان با مرکزیت شهر برازجان ۲۵۰ هزار نفر جمعیت دارد.
۷۲۱۳/۶۰۴۳

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس