تاریخ انتشار: ۲۶ خرد ۱۳۹۵

فرانک والتر اشتاین مایر وزیر خارجه آلمان امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که هلگا اشمید به دبیرکلی دستگاه دیپلماسی روابط خارجه اتحادیه (EEAS) اروپا منصوب شد.

به گزارش “گذارنیوز”  اشتاین مایر در حاشیه نشست خود با همتای فرانسوی اش در برلین بعد از منصوب شدن هلگا اشمید به سمت جدیدش گفت: خانم اشمید خلاقیت، هنر و توانایی بالایی در مذاکرات هسته ای با ایران داشت. وی سال ها در مذاکرات با ایران عملکرد خوبی از خود نشان داد و سعی داشت تا راه های جدید برای رسیدن به توافق پیدا کند که سرانجام هم توافق برجام در تابستان سال ۲۰۱۵ به دست آمد.
وزیر خارجه آلمان تاکید کرد که خانم هلگا اشمید یک دیپلمات با تجربه و با درایت است.
دستگاه دیپلماسی اتحادیه اروپا زیر مجموعه فدریکا موگیرنی مسوول سیاست خارجه اتحادیه اروپا است که نقش آن تدوین تمام سیاست های خارجه اتحادیه اروپا می باشد و عملا می توان آن را به عنوان وزارت خارجه اتحادیه اورپا در نظر گرفت که وظیفه هماهنگ کننده و اجرای سیاست های خارجی اتحادیه اروپا را بر عهده دارد.
مرکز این سازمان در بروکسل است و از ۵ قسمت بزرگ در ارتباط با سیاست گذاری های اتحادیه اورپا در قبال آسیا، آفریقا ، آمریکا، خاورمیانه ، بالکان و اروپای شرقی تشکیل شده است . در این قسمت بیش از ۳۶۰۰ کارمند در زمینه مدیریت بحران ، تدوین و حمایت از سیاست های موگرینی فعالیت می کنند.
پیشتر هلگا اشمید رییس دفتر وزیر خارجه اسبق آلمان یوشکا فیشر بین سال های ۱۹۹۸تا ۲۰۰۵ بود.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس