تاریخ انتشار: ۱۲ مرد ۱۳۹۴
با راي هيات نظارت بر مطبوعات؛

با حکم هیات نظارت بر مطبوعات هفته نامه ۹دی رسانه حمیدرسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و عضو جبهه پایداری توقیف شد و دو رسانه «کیهان» و «رجانیوز»تذکر گرفتند.

به گزارش گذارنیوز هیات نظارت بر مطبوعات در جلسه امروز خود با بررسی عملکرد رسانه‌ها درخصوص مذاکرات هسته‌ای رای به توقیف هفته نامه «٩ دی» داد.
همچنین به روزنامه «کیهان» و سایت «رجانیوز» هم  تذکر داده شد.
گفتنی است پیش از این هم هیات نظارت بر مطبوعات سه بار حکم بر توقیف این هفته نامه داده بود .
هیات نظارت بر مطبوعات آخرین بار در بهمن سال گذشته هم حکم بر توقیف این هفته نامه داد.این توقیف به دلیل انتشار مطالبی درخصوص مذاکرات هسته ای صورت گرفت .هفته نامه ۹دی در مطالب جداگانه ای نوشته بود:۱-«… اما علاوه بر نقش آفرینی علی اکبر ولایتی برای ریاست جمهوری بدل آقای رفسنجانی، وی در ماجرای قطعنامه ۵۹۸ هم در راستای سیاست آقای رفسنجانی و به سازش کشاندن امام و رزمندگان و تحمیل جام زهر به ایشان فعال بود…»۲- «هر قدم ظریف، صد کیلوگرم ذخیره اورانیوم را نابود کرد.» ۳-«زمانی که وزرایی با ثروت های چند صد میلیارد تومانی در دولت روحانی مشغول به کار شدند و فردی چون بیژن زنگنه که پرونده های مفاسد رسواکننده کرسنت و استات اویل به دوره وزارت او در دولت خاتمی بر می گردد، دوباره به سطح وزارت رسید، می شد حدس زد که بار دیگر دوره رونق مفاسد اقتصادی رسیده است…»
بنابراعلام هیات نظارت بر مطبوعات مطلب اول شائبه اهانت به امام راحل (ره) داشت. همچنین مطلب دوم، مغایر سیاست های هسته ای نظام در حوزه هسته ای و مصداق بند ۸ ماده ۶ قانون مطبوعات تشخیص داده شد.
مطلب سوم نیز مصداق بندهای ۸ و ۱۱ ماده ۶ قانون مطبوعات و سیاه نمایی شناخته شد و مقرر گردید به دلیل انتشار این مطالب و مطالب مشابه و همچنین بی توجهی به شش تذکر هیأت در یکسال گذشته، این نشریه، توقیف و پرونده آن به دادگاه ارجاع شود.
اما در نهایت اردیبهشت ماه امسال حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از رفع توقیف ۹ دی خبر داد.مدیر مسوول هفته نامه ۹ دی در سایت شخصی خود با اعلام این خبر نوشته بود: امروز دادگاه ویژه روحانیت رفع توقیف هفته نامه ۹دی را رسما به هیأت نظارت بر مطبوعات ابلاغ کرد و بر همین اساس، شنبه پنجم اردیبهشت ماه این رسانه مجددا به کیوسک های مطبوعاتی باز خواهد گشت و وظیفه رسانه ای خود را در دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی انجام خواهد داد. این سومین بار بود که ۹دی با رأی دولتی هیأت نظارت بر مطبوعات توقیف شده بود و البته این سومین بار هم است که با حکم دادگاه این هفته نامه تبرئه و رفع توقیف می شود.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس