تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] رییس پلیس راهور با بیان اینکه طلایه‌داران اصلی فرهنگ ترافیک دانش‌آموزان هستند اضافه کرد: ما اگر بتوانیم از پیش‌دبستانی یا ابتدایی این فرهنگسازی را انجام دهیم، یقینا مقررات راهنمایی و رانندگی در جامعه نهادینه می‌شود و ما شاهد حوادث کمتری خواهیم بود. سردار تقی مهری در حاشیه برگزاری همایش ملی طلایه داران فرهنگ ترافیک […]

[ad_1]

رییس پلیس راهور با بیان اینکه طلایه‌داران اصلی فرهنگ ترافیک دانش‌آموزان هستند اضافه کرد: ما اگر بتوانیم از پیش‌دبستانی یا ابتدایی این فرهنگسازی را انجام دهیم، یقینا مقررات راهنمایی و رانندگی در جامعه نهادینه می‌شود و ما شاهد حوادث کمتری خواهیم بود.

سردار تقی مهری در حاشیه برگزاری همایش ملی طلایه داران فرهنگ ترافیک در جمع خبرنگاران با بیان اینکه طلایه‌داران اصلی فرهنگ ترافیک همین دانش‌آموزان هستند اضافه کرد: ما اگر بتوانیم از پیش‌دبستانی یا ابتدایی این فرهنگسازی را انجام دهیم، یقینا مقررات راهنمایی و رانندگی در جامعه نهادینه می‌شود و ما شاهد حوادث کمتری خواهیم بود.

وی افزود: کاهش ۱۱ هزار نفری جانباختگان در سوانح رانندگی که طی این سال‌ها شاهدش بودیم، چندین عامل داشت که از جمله آن می‌توان به برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های صورت گرفته بین دستگاه‌های اجرایی و کنترل پلیس اشاره کرد.

رییس پلیس راهور با اشاره به نقش مهم اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی در ارتقای فرهنگ ترافیک گفت: انصافا صداوسیما نقش اساسی در گسترش فرهنگ ترافیک داشته است. ما از شبکه‌های مختلف شاهد برنامه‌هایی مثل فرهنگ ترافیک و سفر به خیر هستیم. شبکه خبر نیز اطلاع‌رسانی خوبی در این زمینه داشته است. همچنین در ۱۰ روز آخر شهریور ما بیش از ۱۷۰۰ برنامه از طریق رادیو برای اطلاع‌رسانی به مردم تدارک دیدیم.

سردار مهری اضافه کرد: اگر ما ضریب رشد در سال ۸۴ را در نظر بگیریم، می‌بایست، امروز ۶۸ هزار نفر در سال جانباخته داشته باشیم. خودروهای ما و کاربران ترافیک نسبت به آن سال‌ها افزایش یافته‌اند. حدود یک و نیم میلیون نفر گواهینامه گرفتند. همچنین میل به سفر در مردم افزاش پیدا کرده‌ است. در همین ایام تعطیلات تابستان نیز قریب به ۸ درصد تردد بیشتر شد.  با این وجود خدا را شاکر هستیم که تلفات با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته کمتر شده است.

رییس پلیس راهور در پایان با تبریک هفته نیروی انتظامی اظهار کرد: این هفته فرصتی است که ما با مردم ارتباط بیشتری برقرار کنیم. فلسفه وجودی پلیس خدمت به مردم است. در این هفته ما شاهد برگزاری مسابقات اتومبیل‌سواری و موتورسیلکت‌سواری در جهت ترویج ایمنی خواهیم بود. نحوه استفاده از دوچرخه، رعایت قانون توسط عابران و برنامه‌های مرتبط با دانش‌آموزان از دیگر محورهای برنامه ما برای هفته نیروی انتظامی است. با این برنامه‌ها می‌توانیم ضمن اطلاع‌رسانی، آموزش همگانی خوبی داشته باشیم تا در نهایت فرهنگ ترافیکی ما ارتقاء پیدا کند.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس