تاریخ انتشار: ۲۸ خرد ۱۳۹۵

– سازمان هواشناسی نسبت به وقوع صاعقه و سیلاب ناگهانی در مناطق کوهستانی هشدار داد و اعلام کرد: با توجه به تشکیل توده گرد و خاک بر روی کشور عراق، از بعد از ظهر پنج شنبه و روز جمعه استان های واقع در غرب و جنوب غرب کشور تحت تاثیر این پدیده قرار خواهند گرفت.

به گزارش‌‌‌‌‌“گذارنیوز” به نقل از ایرنا، در اطلاعیه روز پنجشنبه سازمان هواشناسی کشور آمده است: در سه روز آینده، هوای شمال غرب کشور رگبار باران، گاهی با رعد وبرق، کاهش نسبی دما و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود.
برای روز پنجشنبه (امروز) رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، نیمه جنوبی اردبیل، غرب کردستان و زنجان و احتمال تگرگ و سیلابی شدن رودخانه ها و مسیل‌ها در نیمه شمالی آذربایجان شرقی و نیمه غربی آذربایجان غربی پیش بینی شده است.
براساس این اطلاعیه، برای فردا (جمعه) احتمال رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، شمال کردستان و احتمال تگرگ و سیلابی شدن رودخانه ها و مسیل‌ها در آذربایجان غربی وجود دارد.
هوای روز شنبه نیز رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در استان های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی پیش بینی شده است.
سازمان هواشناسی هشدار داده است: دراین شرایط، احتمال وقوع صاعقه و سیلاب ناگهانی و موقت بویژه در مناطق کوهستانی و دره های پر شیب وجود دارد و بنابراین برای جلوگیری از خسارت، احتیاط انجام شود.
همچنین در روزهای جمعه و شنبه، دریای خزر مواج خواهد بود. بر این اساس، با توجه به فصل شنا تدابیر لازم جهت اطلاع رسانی مسافران اتخاذ شود.
همچنین در سه روز آینده، سرعت وزش باد در نیمه شرقی کشور افزایش می یابد،؛ نوار شرقی کشور در شمال استان سیستان و بلوچستان بویژه منطقه زابل با گردوخاک گاهی با توفان شن همراه خواهد بود که موجب کاهش دید افقی می شود و لازم است برای تردد جاده ای تدابیر لازم اتخاذ شود.
با توجه به تشکیل توده گرد و خاک بر روی کشور عراق، از بعد از ظهر روز پنج شنبه و در روز جمعه استانهای واقع در غرب و جنوب غرب کشور تحت تاثیر آن قرار خواهند گرفت، بر این اساس در استان های کرمانشاه، ایلام، خوزستان و با شدت کمتر در کردستان، لرستان و همدان پدیده گردوغبار موجب کاهش کیفیت هوا و دید افقی خواهد شد.
اقتصام**۲۰۲۲**۱۴۲۹

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس