تاریخ انتشار: ۰۸ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] مخالفان دولت در ترکیه هشدار داده اند: نباید بگیر و ببند در کشور راه بیافتد. رهبر یکی از احزاب اپوزیسیون ترکیه خواستار افزایش فشار بر رجب طیب اردوغان شد. به گزارش عصرایران به نقل از دویچه وله، به گفته رئیس حزب سکولار “جمهوری‌خواه خلق”، نه تنها آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، بلکه تمام نهادهای اروپایی […]

[ad_1]

مخالفان دولت در ترکیه هشدار داده اند: نباید بگیر و ببند در کشور راه بیافتد.

رهبر یکی از احزاب اپوزیسیون ترکیه خواستار افزایش فشار بر رجب طیب اردوغان شد.

به گزارش عصرایران به نقل از دویچه وله، به گفته رئیس حزب سکولار “جمهوری‌خواه خلق”، نه تنها آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، بلکه تمام نهادهای اروپایی بایستی “بسیار به روشنی و با صدای بلند علیه رفتار غیردموکراتیک” اردوغان واکنش نشان دهند.

کمال قلیچداراوغلو هم‌زمان از اقدام‌های سختگیرانه دولت اردوغان علیه جماعت گولن دفاع کرد و گفت این گروه پشت سر کودتای اخیر ترکیه قرار دارد.

 او به روزنامه “بیلد” گفت: «شواهد قوی وجود دارد که بخش‌هایی از این جماعت همراه با افرادی از ارتش در این کودتا دست داشتند.»

قلیچداراوغلو هم‌چنین نسبت به فضای پس از کودتای نافرجام ۱۵ ژوئیه در ترکیه هشدار داد و گفت که نباید بگیر و ببند علیه افراد بی‌گناه راه بیافتد. رهبر حزب جمهوری‌خواه تاکید کرد: «بازداشت روزنامه‌نگاران به دموکراسی ما آسیب می‌زند.»

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس