تاریخ انتشار: ۱۰ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] او با ادعای اینکه ۹۰ درصد از اقدامات تحریک آمیز در روزهای اخیر از سوی واحدهای سپاه صورت گرفته و نه ارتش، مدعی شد این اقدامات تحریک آمیز به منظور محک زدن نیروی دریایی آمریکا در منطقه انجام می شود. یک فرمانده ارشد نظامی آمریکا هشدار داد “اشتباه محاسبه” ممکن است سبب ایجاد یک […]

[ad_1]

او با ادعای اینکه ۹۰ درصد از اقدامات تحریک آمیز در روزهای اخیر از سوی واحدهای سپاه صورت گرفته و نه ارتش، مدعی شد این اقدامات تحریک آمیز به منظور محک زدن نیروی دریایی آمریکا در منطقه انجام می شود.

یک فرمانده ارشد نظامی آمریکا هشدار داد “اشتباه محاسبه” ممکن است سبب ایجاد یک درگیری نظامی – دریایی با ایران در خلیج فارس شود.

به گزارش عصر ایران به نقل از واشنگتن پست ژنرال جوزف ووتل فرمانده نیروهای مرکزی آمریکا در خاورمیانه و شمال آفریقا (سنتکام) دیروز با ادعای اینکه نیروهای واحد قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در روزها و هفته های گذشته اقدامات تحریک آمیزی علیه ناوهای آمریکایی در خلیج فارس داشته اند، از مانورهای خطرناک این نیروها در اطراف ناوهای آمریکایی در منطقه انتقاد کرد.

ژنرال ووتل با ادعای اینکه ۹۰ درصد از اقدامات تحریک آمیز در روزهای اخیر از سوی قایق های جنگی نیروی قدس سپاه ایران صورت گرفته و نه واحدهای ارتش ، مدعی شد فرماندهان سپاه این اقدامات تحریک آمیز را به منظور محک زدن نیروی دریایی آمریکا در منطقه انجام می دهند.

این فرمانده آمریکایی مدعی شد :” در روزهای گذشته شاهد فعالیت های حتی تحریک آمیزتری از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بودیم. این نوع رفتار خیلی نگران کننده است و ما امیدواریم شاهد عملکرد حرفه ای تر نیروهای دریایی ایران باشیم.”

او گفت این اقدامات می تواند به وضعیتی منجر شود که به موقع و پیش از وقوع حادثه نتوانیم اقدام به کاهش تنش کنیم… به گمان من نگرانی عمده در این وضعیت ها “اشتباه محاسبه” است.

گفتنی است مقامات نظامی آمریکا در روزهای گذشته مدعی شده اند قایق های تندرو سپاه در مناطق مختلف خلیج فارس با نزدیکی بیش از حد به ناوهای آمریکایی مانورهای تحریک آمیزی انجام داده اند.

تا کنون مسئولان رسمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پاسخی به این ادعاهای مقامات نظامی آمریکا نداده اند اما حسین دهقان وزیر فاع جمهوری اسلامی در پاسخی غیر مستقیم به این ادعاهای آمریکا گفته است که نیروهای دریایی جمهوری اسلامی ایران به صورت قاطعانه با هر گونه تجاوز و ورود به حریم دریایی ایران مقابله می کنند.

مقامات نظامی آمریکا گفته اند در هفته های اخیر بیش از ۲۰ مورد اقدام غیر ایمن و غیر حرفه ای از سوی واحدهای گشتی سپاه در خلیج فارس را ثبت کرده اند.

به ادعای منابع آمریکایی در سال جاری میلادی مواجهه واحدهای گشتی سپاه با ناوهای آمریکایی در خلیج فارس نزدیک به دو برابر افزایش داشته است.

[ad_2]

منبع:عصرایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس