تاریخ انتشار: ۰۱ فرو ۱۳۹۵

طی اطلاعیه‌ای سفارت ایران در ترکیه به ایرانیانی که در ترکیه به سر می‌برند یا قصد سفر به این کشور را دارند، توصیه کرده است که از حضور در اماکن شلوغ خودداری کنند.

به گزارش “گذارنیوز”  سفارت ایران در آنکارا و کنسولگری‌های ایران در شهرهای استانبول، ترابوزان و ارزروم طی اطلاعیه‌ای که در سایت سفارت منتشر شده، به شهروندان این کشور توصیه کرده که مقررات و هشدارهای امنیتی مقام‌های ترکیه را رعایت کنند و از حضور در اماکن پرتردد و تجمعات بپرهیزند.

هر سال ده‌ها هزار ایرانی برای سفر گردشگری و تجارت به ترکیه سفر می‌کنند، اما به نظر می‌رسد که افزایش وقوع چند حمله انتحاری تروریست‌ها در شهرهای بزرگ این کشور از جمله آنکارا و استانبول باعث نگرانی ایرانی‌ها شده است.

حمله‌ انتحاری تروریست‌ها که چند روز گذشته در نزدیکی میدان تقسیم استانبول رخ داد به کشته شدن یک ایرانی منجر شد و البته ۳۶ نفر هم در این حمله زخمی شدند که گفته شده چند ایرانی در میان آن‌ها دیده می‌شود.

مقام‌های کشورمان این حمله تروریستی را به شدت محکوم کردند. از جمله وزیر امور خارجه، محمد جواد ظریف که به ترکیه سفر کرده بود، در نشست خبری مشترک با وزیر امور خارجه ترکیه، با محکوم کردن این حادثه، گفت این حمله “چهره زشت تروریسم” را نشان می‌دهد.

ظریف همچنین با یکی از مجروحان ایرانی این حمله که در بیمارستان بستری شده بود تماس تلفنی برقرار کرد.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس