تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۴

دادستان کل کشور گفت: هشدار اخیر رهبری به سعودی ها درمورد فاجعه بزرگ منا و ظلمی که آل سعود نسبت به زائران خانه خدا کرد؛ موجب تغییر لحن، ادبیات و رفتار سعودی ها شد.

به گزارش “گذارخبر” حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی پنجشنبه شب در جمع مردم بیرجند در مسجد الغدیر با تاکید بر اینکه عوامل فاجعه منا باید به سزای عمل خود برسند افزود: مسئولان باید با پیگیری های لازم حق مظلومان را از ظالمان بگیرند.

وی ضمن گرامیداشت دهه امامت و ولایت گفت: مصیبتی که این روزها بر جان و دل ملت ایران و میهمانان خانه خدا در سرزمین وحی وارد شد، تحمل آن برای همه مردم بویژه خانواده های جان باختگان سخت است.

رئیسی اظهارکرد: یقین داریم زنان و مردانی که عرفات را در مشعر وقوف کردند و با لباس احرام عازم رمی جمرات شدند؛ از آنجا که خداوند وعده داده عرفات نشینان را ببخشد قطعا آنان بخشیده شده اند.
دادستان کل کشور همچنین گفت: عید غدیر بزرگترین عید برای بندگان خداست؛ غدیر یک مشعل فروزان است که فراروی زندگی انسان قرار گرفته است.

وی ادامه داد: با شناخت غدیر و تمسک نسبت به آنچه از ولایت در غدیر جلوه گر شد؛ انسان می تواند سعادت را برای خود رقم بزند.

رئیسی با بیان اینکه آنچه می تواند جوامع بشری را از مشکلات نجات دهد شناخت غدیر و توجه به آن و فهم خطبه غدیر است، افزود: اگر مسلمانان به توصیه های پیامبر اسلام (ص) در غدیر در عمل و سلوک و سیره، دل می بستند و به آن عمل می کردند حتما جوامع بشری با این مشکلات سیاسی و اخلاقی که امروز دارند؛ مواجه نبودند.

وی با بیان اینکه غدیر پیام انسان زیستی و با ولایت الهی زندگی کردن است؛ گفت: پیام غدیر، پیام وحدت و عبودیت پروردگار و پذیرش ولایت خدا و پیام اجتناب از طاغوت است.

دادستان کل کشور با اشاره به اینکه ما هیچ حاکمیتی را جز حاکمیت الهی نمی توانیم بپذیریم اظهار کرد: امروز در زیر سایه نظامی زندگی می کنیم که مبتنی بر ولایت فقیه است.

رئیسی اضافه کرد: امروز پرچم نظام اسلامی ما براساس عبودیت خدا رقم خورده لذا هرگز نمی توانیم نظام سلطه را به آقایی بپذیریم.

وی با اشاره به اینکه فرعونیان و استکبار می خواهند که همه انسان ها بنده آنها باشند؛ گفت: تمام دشمنی نظام سلطه و استکبار با ایران، بر سر مساله ولایت است.

وی افزود: اراده خداوند بر این است که به رغم همه دشمنی ها، فتنه ها و فسادها و توطئه ها، ایران اسلامی در جهان عزتمند و مقتدر به راه خود ادامه دهد و بر دشمنان پیروز شود.

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس