تاریخ انتشار: ۰۵ فرو ۱۳۹۵

گروه انصار حزب‌الله با صدور بیانیه ای از دولت روحانی خواست با «تفسیر‌های من درآوردی، دیگر در پی استحاله و در هم تنیدن اقتصاد مقاومتی با اقتصاد لیبرال سرمایه‌داری جهانی نباشد و هشدار داد که در صورت عدم تحقق اقتصاد مقاومتی تقصیر یا قصور احتمالی مسئولان ذیربط در ادای وظیفه و مسئولیت موجبات اعتراضات بر حق و انزجار ملت را در پی خواهد داشت.

به گزارش “گذارنیوز” ، متن این بیانیه به شرح زیر است :
رهبر معظم انقلاب، بر مبنای رویه سالیان اخیر، در پیام نوروزی و سخنان آغازین سال جدید، راهبردها و خطوط کلی حرکت نظام اسلامی، برای رهایی از ورطه مشکلات و نیل به آرمان‌های انقلاب را مطرح و ضمن ارزیابی فراز و فرودهای مسیر طی شده سال گذشته، ملزومات نگاه و عمل انقلابی و در طراز اهداف مقدس جمهوری اسلامی را گوشزد نموده‌اند.
آغاز سال ۹۵ خورشیدی اما به جهت گذار موقت از چالش هسته‌ای و مسایل پیرامونی آن و تاثیری که در فضای سیاسی کشور بجا یا نابجا بر جای نهاد، از اهمیتی مضاعف برخوردار شده است. به ویژه مسئله برجام که مهمترین دستاورد و حاصل وعده و وعیدهای دولت کنونی به شمار می‌آمده و هم اینک در دوره پسا برجام علیرغم بی‌دستاوردی برای کشور، در عین حال، روزنه و چشم‌انداز مناسبی فراروی دولت‌های متخاصم جهت پی‌جویی منویات سلطه‌جویانه قرار داده است که نه تنها مهم‌ترین مسئله سیاست خارجی جمهوری اسلامی بلکه به ناحق از محوری‌ترین مسائل اقتصاد کلان کشور نیز تلقی شده است.
این واقعیت که سامان بخشی به معیشت و اقتصاد مردم، اساسی‌ترین مطالبه مردم از حاکمیت است، هر نوع کاستی و بی‌عملی مجالس و دولت‌ها بر دامنه بی‌اعتمادی‌ها می‌افزاید و به تبع آن موجبات کاهش همبستگی ملی و تاثیر منفی بر اقتدار و امنیت ملی را فراهم می‌آورد نیز کمتر جای شک و شبهه و تردید است.
تصحیح و اصلاح دیدگاهها و عملگری مجلس و دولت اگر چه در یکی دوسال اخیرمحور تذکرات مکرر رهبری انقلاب بوده اما به لحاظ کندی حرکت و عدم اهتمام گافی مسئولان اجرایی و بالطبع انباشت مطالبات مردمی بر روی رهایی از بار طاقت فرسای مشکلات از یک سو و سناریوپردازی‌های نظام سلطه بر روی سوء‌استفاده از اوضاع نابسامان اقتصادی، رهبرمعظم انقلاب را بر آن داشت تا سال پیش‌رو را سال “اقدام و عمل در تحقق اقتصاد مقاومتی” بنامد و به جدّ صراحت و قاطعیت در عمل و اقدام را از متولیان امور خواستار شوند.
حاصل مطالبه رهبر معظم انقلاب آنکه اقتصاد مقاومتی یگانه راه‌حل برون رفت از تنگناهای اقتصادی موجود و البته شدنی و موثر و کارآمد خواهد بود به شرط آنکه متصدیان امر اولاً باصدق لهجه و صراحت، زین پس، دیگر با وعده‌های بی‌ثمر از وقت کشی بیشتر بپرهیزند، پذیرش مشروط برجام از سوی رهبری نظام را ، پیروزی مطلق و مائده‌ای آسمانی نپندارند.
با تفسیر‌های من درآوردی، دیگر در پی استحاله و در هم تنیدن اقتصاد مقاومتی با اقتصاد لیبرال سرمایه‌داری جهانی نباشند، کمتر خریدار فریب گماشته‌های دشمن در ضرورت تراشی برای تسلیم پیش‌پای نظام سلطه باشند. وزارت ارشاد، دست از حمایت و تشویق رسانه‌هایی که جارچی تزویر دشمن آمریکایی شده‌اند، بردارد و…
کوتاه سخن آنکه از دولت محترم و به ویژه رئیس‌جمهور انتظار وفای به عهدی که شرعاً و قانوناً پس از لبیک اجابت به رهنمودها و مطالبات رهبرانقلاب داشتند، شدیداً مورد درخواست و مطالبه جدی است و همچنان که پشتیبانی تقنینی و نظارت کارساز و مداوم مجلس جدید بر حُسن اجرای برنامه‌های اجرایی راهگشا و مکمل تحقق منویات رهبر معظم انقلاب می‌باشد. قطعاً ثمره صداقت مجریان و قانونگذاران در حرکت بر محور تحقق اقتصاد مقاومتی با حمایت و قدردانی گسترده ملی همراه خواهد بود، همچنان که تقصیر یا قصور احتمالی مسئولان ذیربط در ادای وظیفه و مسئولیت موجبات اعتراضات بر حق و انزجار ملت را در پی خواهد داشت.
والسلام
انصارحزب‌الله

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس