تاریخ انتشار: ۰۶ آبا ۱۳۹۴

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: حاکمان عربستان، در کنار اشتباه تجاوز به یمن، اخیراً با تأیید حکم اعدام آیت‌الله نمر اشتباه تاریخی دیگری را مرتکب شد‌ه‌اند که مطمئناً تاوان بدی برای آن خواهند پرداخت.

به گزارش “گذارخبر” آیت الله هاشمی با اشاره به خامی‌های حاکمان فعلی عربستان در سیاست داخلی و خارجی، گفت: حاکمان عربستان، در کنار اشتباه تجاوز به یمن، اخیراً با تأیید حکم اعدام آیت‌الله نمر اشتباه تاریخی دیگری را مرتکب شد‌ه‌اند که مطمئناً تاوان بدی برای آن خواهند پرداخت.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به اعلام حکم اعدام آیت‌الله نمر در زمان حاکمیت ملک عبدالله و درخواست خویش از ملک عبدالله و قبول ایشان اشاره کرد و گفت: اجل به ملک عبدالله فرصت نداد و حاکمان امروز که نشان دادند، ناپخته و خام عمل می‌کنند، دارند دست به اقدامی می‌زنند که شبیه اقدام رژیم پهلوی، پایه‌های آنان را سست می‌کند.

وی آیت‌الله نمر را شخصیتی بزرگوار، مجاهد، دوست داشتنی و معتقد اصیل به عقاید دینی توصیف کرد و گفت: هزاران مرید آیت‌الله نمر ساکت نمی‌نشینند.

هاشمی رفسنجانی با تأکید بر این نکته که «انتظار می‌رود، حاکمان وهابی عربستان این اشتباه تاریخی را مرتکب نشوند»، گفت: آیت‌‌الله نمر یک  فرد است، اما تنها نیست و یک امت پشت سر ایشان است که یک ذره هم از عقاید خود دست بر نمی‌دارد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به انفجار چند مسجد شیعیان در شرق عربستان و اخیراً تکرار آن انفجارها در جنوب این کشور اشاره کرد و گفت: حتی اگر این اقدامات کار داعش هم باشد، جای نگرانی دارد.

وی با تأکید بر ضرورت حفظ و تقویت وحدت جهان اسلام، گفت: اگر حاکمان عربستان دست از رفتارهای عجولانه و کینه‌توزانه بردارند و عاقلانه رفتار کنند، ایران حاضر است در جهت تقویت امنیت منطقه و برگشتن ثبات سیاسی و امنیتی به جهان اسلام همکاری و کمک نماید.

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس