تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۵

هشدار آیت‌الله هاشمی درباره برنامه آینده داعش در عراق/عمارحکیم:ارادت قلبی ماست به دیدار شما بیاییم گذارنیوز/رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: عقلای عراق و منطقه باید برای مقابله با اقدامات جنون آمیز تروریست ها برنامه داشته باشند. آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی عصر روز -دوشنبه- در دیدار حجت الاسلام والمسلمین «سید عمار حکیم» رئیس مجلس […]

هشدار آیت‌الله هاشمی درباره برنامه آینده داعش در عراق/عمارحکیم:ارادت قلبی ماست به دیدار شما بیاییم

گذارنیوز/رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: عقلای عراق و منطقه باید برای مقابله با اقدامات جنون آمیز تروریست ها برنامه داشته باشند.

آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی عصر روز -دوشنبه- در دیدار حجت الاسلام والمسلمین «سید عمار حکیم» رئیس مجلس اعلای عراق، با تبریک آزادی فلوجه و تسلیت عملیات تروریستی به مردم و مسئولان عراق، گفت: زخم و ضربه ای که تروریست های داعش در فلوجه به عنوان شهر مهمی که به حمایت های مردمی دل بسته بودند، خیلی عمیق بود و این اقدامات تروریستی نیز از سر استیصال است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام روابط دو کشور ایران و عراق را تاریخی و ریشه دار در مسایل دینی و مذهبی دانست و گفت: علاوه بر همسایگی و علاقه مردم دو کشور، عتبات عالیات عراق و شهرهای مذهبی ایران، بهترین مرکز برای تقویت رفت وآمدهاست.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به برنامه های آینده تروریست ها که به شکل هسته های متفرق در شهرهای مختلف عراق و حتی در کشورهای منطقه پخش می شوند، گفت: عقلای عراق و منطقه باید برای مقابله با اقدامات جنون آمیز تروریست ها برنامه داشته باشند.

** روند تدریجی عراق به سوی بهتر شدن است

حجت الاسلام والمسلمین سید عمار حکیم نیز با بیان این جمله که «ارادت قلبی ماست که در هر سفر به دیدار شما بیاییم»، گفت: دیدار شما برای ما آموختن تجربیات گرانبها برای گذشتن از شورش های کور و مقابله با تجزیه طلبی است.

رئیس مجلس اعلای عراق، ضمن ارائه گزارشی از اوضاع داخلی، گفت: ما که در بطن حوادث هستیم، شاهدیم که روند تدریجی عراق به سوی بهتر شدن است.

وی با اشاره به ترکیب جمعیتی شهر فلوجه و برنامه های تروریست ها برای نگه داری آن، گفت: آزادی فلوجه، امنیت خاطر خوبی برای مردم بغداد به وجود آورد، چون ۸۰ درصد اقدامات تروریست ها، از فلوجه مدیریت می شد.

رئیس مجلس اعلای عراق گفت: تروریست ها در حالی فراری شدند که به خاطر نزدیک شدن به کربلا از هوا و زمین، ضربه های شکننده ای خوردند و بقایای آنها به موصل رفتند.

حجت الاسلام والمسلمین سید عمار حکیم افزود: اکنون کردها و اهل سنت هم توجه کرده اند که مصلحت کشور و همه ی بخش ها در هماهنگی است و وضع اقتصادی هم با رشد تولید نفت و بهتر شدن قیمت آن، رو به بهبود است.

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس