تاریخ انتشار: ۲۴ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] به گزارش ایلنا، زندگی شهر نشینی امروزی و به طبع آن آپارتمان نشینی ما را از برخی علائق محروم کرده است و یکی از آنها نگهداری گیاهان دلخواه است. اکثر گیاهان نیازمند نور کافی برای رشد هستند. ساختمانهای امروزی از نظر نور گیری و دریافت نور بسیار متفاوت هستند وبرخی از نور کم رنج […]

[ad_1]

به گزارش ایلنا، زندگی شهر نشینی امروزی و به طبع آن آپارتمان نشینی ما را از برخی علائق محروم کرده است و یکی از آنها نگهداری گیاهان دلخواه است. اکثر گیاهان نیازمند نور کافی برای رشد هستند. ساختمانهای امروزی از نظر نور گیری و دریافت نور بسیار متفاوت هستند وبرخی از نور کم رنج می برند.


همواره یکی از دغدغه های آپارتمان نشین ها انتخاب گیاه متناسب با نور کم می باشد. خانه هایی که دارای پنجره جنوبی، شرقی و یا غربی باشند تا حد بسیار زیادی دغدغه تامین نور را ندارند. ولی خانه هایی که ساختمانهای بلند بر آنها سایه افکنده اند و یا دارای پنجره های کوچک هستند باید گیاهی متناسب انتخاب کنند تا در شرایط موجود دوام بیاورند.


با هشت گیاهی که می توانیم در نور کم نگهداری کنیم آشنا می شویم. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که نور کم به معنای تاریکی نیست. منظور روشنایی کمتر است.


این گیاهان را می توان به فاصله نیم متر تا یک متر از پنجره شمالی، نیم متر تا سه متر از پنجره های شرقی یا غربی و چهار و نیم تا شش متر از پنجره جنوبی نگهداری کرد.


 


۱-آگلونما۲- سینگونیوم۳- نخل شامادورا


NEANTHEBELLA


۴- پوتوس


pothos


۵- اسپاتیفلوم


Spatifilum-krupnolisni_slika_O_32943857


۶- زامیفولیا


4139105046152842


۷- سانسوریا


08.Sanseveria.4


۸- فیلودِندرون برگ قلبی


philos

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس