تاریخ انتشار: ۰۲ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] برنامه «چرخ» به تهیه‌کنندگی سیاوش و فواد صفاریان‌پور از شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت ۱۹ از آنتن شبکه چهار سیما پخش می‌شود. از این هفته بخش جدیدی با عنوان «دانشمندان چه می‌کنند؟» به برنامه «چرخ» اضافه می‌شود. به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی شبکه چهار سیما، در بخش جدید «دانشمندان […]

[ad_1]

برنامه «چرخ» به تهیه‌کنندگی سیاوش و فواد صفاریان‌پور از شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت ۱۹ از آنتن شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

از این هفته بخش جدیدی با عنوان «دانشمندان چه می‌کنند؟» به برنامه «چرخ» اضافه می‌شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی شبکه چهار سیما، در بخش جدید «دانشمندان چه می‌کنند؟» که شنبه‌ها راهی آنتن شبکه چهار سیما می‌شود، هر هفته با یکی از دانشمندان ایرانی درباره‌ی فعالیت‌های پیشروانه در مرزهای دانش گفت‌وگو می‌شود.

شنبه (۲ مرداد ماه)، دانشمند برجسته دکتر هاشم رفیعی‌، تبار مهمان این بخش از برنامه «چرخ» خواهند بود. در کارنامه کاری و تحصیلی این دانشمند مدرک تحصیلی کارشناسی فیزیک، کارشناسی ارشد فیزیک هسته‌ای از کشور انگلستان، دکتری فیزیک نظری ذرات بنیادی از کشور انگلستان، تدریس در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، ریاست پژوهشکده علوم نانو در پژوهشگاه دانش‌های بنیادی(IPM)، ریاست بخش علوم نانو در دانشگاه گرینچ انگلستان، استاد مدعو دانشگاه توهوکو (ژاپن) و محقق ارشد دانشگاه اکفسفورد انگلستان دیده می‌شود.

نگارش بیش از ۷۰ مقاله علمی در پنج حوزه متفاوت فیزیک، تألیف اولین کتاب در فیزیک محاسباتی نانو لوله‌های کربنی به زبان انگلیسی که از طرف مؤسسه انتشارات دانشگاه کمبریج انگلستان در نوامبر سال ۲۰۰۷ به چاپ رسیده است و همچنین کسب عنوان پژوهشگر برتر نانو فناوری در سال ۱۳۸۵  نیز از دیگر بخش‌های کارنامه‌ حرفه‌ای هاشمی‌تبار است.

در بخش دیگر بخش «دانشمندان چه می‌کنند؟»،  محمدرضا رضایی روزنامه‌نگار فناوری فضایی به بیان سخنانی درباره معدن کاران فضایی می‌پردازد.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس