تاریخ انتشار: ۱۴ شهر ۱۳۹۴
رنامه زمانی تمامی مسابقات + گروه بندی + توضیحات تکمیلی

جام جهانی والیبال از ۱۷ شهریور در ژاپن با حضور ۱۲ تیم آغاز می شود.

به گزارش “گذار خبر”،  این رقابت ها که هر ۴ سال یک بار برگزار می شود به نوعی اولین مسابقه جهت کسب سهمیه المپیک ریو ۲۰۱۶ به شمار می رود.

همان طور که اشاره شد این رقابت ها در ژاپن به انجام می رسد و به جز تیم میزبان، کشورهای ایران و استرالیا از قاره آسیا، لهستان به عنوان قهرمان مسابقات جهانی ۲۰۱۴، روسیه و ایتالیا به عنوان رنکینگ داران اروپایی، آرژانتین و ونزوئلا به نمایندگی از آمریکای جنوبی، کانادا و آمریکا از آمریکای مرکزی و مصر و تونس از قاره آفریقا شرکت کنندگان در این مسابقات هستند .

تیم ملی برزیل به دلیل میزبانی مسابقات المپیک، از شرکت در این رقابت ها معاف شده است .

درباره مسابقات جام جهانی ۲۰۱۵ :

سیزدهمین دوره رقابت های جام جهانی والیبال در حالی برگزار می شود که اولین دوره در سال ۱۹۶۵ در ورشو برگزار شد و به جز یک دوره مابقی رقابت هابه صورت منظم به انجام رسید. از سال ۱۹۷۷ تاکنون تمام مسابقات در ژاپن به انجام رسیده است و این یازدهمین دوره است که سامورایی عهده دار میزبانی هستند.در ۴ دوره اخیر روسیه و برزیل قهرمان شده اند. ۲۰۱۱ و ۱۹۹۹ روس ها و ۲۰۰۳ و ۲۰۰۷ برزیلی ها مقام اول را از آن خود کرده اند.

 

نحوه برگزاری مسابقات :

این ۱۲ تیم باید به صورت دوره ای با هم رقابت کنند. اما قرار است این بازی ها در سه مرحله برگزار شود و در هر مرحله تیمها به دو گروه شش تیمی تقسیم می شوند. ۶۶ بازی در کل به انجام می رسد و دو تیم برتر مجوز حضور در المپیک را کسب می کنند.

قانون رده بندی :

۱-تعداد بردها ۲- امتیاز ۳- میانگین ست  ۴-میانگین امتیاز ۵- نتیجه رودررو

سالن های برگزاری مسابقات :

بازی ها در ۵ شهر  هیروشیما، اوساکا، هاماماتسو، تویاما، توکیو  و در ۶ سالن به انجام می رسد.

کاپیتان و ستاره های تیم های شرکت کننده :

سایت رسمی مسابقات کاپیتان و ستاره هر تیم را معرفی کرده است که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم :

ایران : سعید معروف(کاپیتان) و محمد موسوی(ستاره)

آرژانتین : خاویر فیلاردی(کاپیتان) و فاکوندو کونته(ستاره)

آمریکا : دیوید لی(کاپیتان) و مت اندرسون(ستاره)

استرالیا : توماس ادگار(کاپیتان) و نهمیاه موته(ستاره)

کانادا : فردریک وینترز(کاپیتان) و گاوین اشمیت(ستاره)

مصر : احمد عبدالهی(کاپیتان) و صالح یوسف(ستاره)

ایتالیا : امانوئله بیرارلی(کاپیتان) و ایوان زایتسف(ستاره)

ژاپن : یوتا آبه(کاپیتان) و یوکی ایشیکا.ا(ستاره)

لهستان : مایکل کوبیاک(کاپیتان) و پاول زاتورسکی(ستاره)

روسیه : سرگی تتیوکین(کاپیتان) و دیمیتری موزرسکی(ستاره)

تونس : اسماعیل مولا(کاپیتان) و ماروئن گارسی(ستاره)

ونزوئلا : کروین پینروآ(کاپیتان) و هکتور خسوس مانا(ستاره)

 

گروه بندی ها :

مرحله اول :

گروه ۱ : کانادا- ایتالیا- آمریکا- استرالیا- ژاپن و مصر

گروه ۲ : آرژانتین- ایران- روسیه- ونزوئلا- لهستان- تونس

مرحله دوم :

گروه ۱: آمریکا- ونزوئلا- ایتالیا- ژاپن- تونس- ایران

گروه۲: مصر- آرژانتین- کانادا- لهستان- استرالیا- روسیه

مرحله سوم :

گروه۱: ایتالیا- روسیه- ژاپن- آرژانتین- آمریکا- لهستان

گروه۲: مصر- تونس- کانادا- ونزوئلا- استرالیا- ایران

 

برنامه کامل بازیهای تیم ها :

مرحله اول :

سه شنبه ۱۷ شهریور

گروه اول :

استرالیا – آمریکا ؛ ۱۰:۴۰

ژاپن –  مصر ؛ ۱۴:۵۰

کانادا – ایتالیا ؛ ۷:۴۰

 

گروه دوم :

لهستان – تونس ؛ ۱۴:۱۰

روسیه – ونزوئلا ؛ ۱۰:۴۰

آرژانتین – ایران ؛ ۷:۴۰

 

چهارشنبه ۱۸ شهریور

گروه اول :

استرالیا – ایتالیا ؛ ۷:۴۰

مصر – کانادا ؛ ۱۰:۴۰

آمریکا – ژاپن ؛ ۱۴:۵۰

 

گروه دوم :

تونس – ایران ؛ ۱۰:۴۰

ونزوئلا – آرژانتین ؛ ۷:۴۰

لهستان – روسیه ؛ ۱۴:۱۰

 

پنجشنبه ۱۹ شهریور

گروه اول :

 

ژاپن – استرالیا ؛ ۱۴:۵۰

کانادا – آمریکا ؛ ۱۰:۴۰

ایتالیا – مصر ؛ ۷:۴۰

 

گروه دوم :

 

روسیه – تونس ؛ ۱۴:۱۰

آرژانتین – لهستان ؛ ۱۰:۴۰

ایران – ونزوئلا ؛ ۷:۴۰

 

شنبه ۲۱ شهریور

گروه اول :

 

استرالیا – مصر ؛ ۱۰:۴۰

آمریکا – ایتالیا ؛ ۷:۴۰

ژاپن – کانادا ؛ ۱۴:۵۰

 

گروه دوم :

تونس – ونزوئلا ؛ ۱۰:۴۰

لهستان – ایران ؛ ۷:۴۰

روسیه – آرژانتین ؛ ۱۴:۱۰

 

یکشنبه ۲۲ شهریور

گروه اول :

 

کانادا – استرالیا ؛ ۱۰:۴۰

آمریکا – مصر ؛ ۷:۴۰

ایتالیا – ژاپن ؛ ۱۴:۵۰

 

گروه دوم :

 

آرژانتین – تونس ؛ ۱۰:۴۰

ایران – روسیه ؛ ۱۴:۱۰

ونزوئلا – لهستان ؛ ۷:۴۰

 

 

مرحله دوم :

چهارشنبه ۲۵ شهریور

 

گروه اول :

 

آمریکا – ونزوئلا ؛ ۷:۴۰

ایتالیا – ایران ؛ ۱۰:۴۰

ژاپن – تونس ؛ ۱۴:۵۰

 

گروه دوم :

 

کانادا – لهستان ؛ ۱۰:۴۰

استرالیا – روسیه ؛ ۱۴:۱۰

مصر – آرژانتین ؛ ۷:۴۰

 

پنجشنبه ۲۶ شهریور

گروه اول :

آمریکا – ایران ؛ ۷:۴۰

ایتالیا – تونس ؛ ۱۰:۴۰

ژاپن – ونزوئلا ؛ ۱۴:۵۰

 

 

گروه دوم :

کانادا – روسیه ؛ ۱۰:۴۰

استرالیا – آرژانتین ؛ ۱۴:۱۰

مصر – لهستان ؛ ۷:۴۰

 

جمعه ۲۷ شهریور

گروه اول :

 

آمریکا – تونس ؛ ۷:۴۰

ایتالیا – ونزوئلا ؛ ۱۰:۴۰

ژاپن – ایران ؛ ۱۴:۵۰

 

گروه دوم :

 

کانادا – آرژانتین ؛ ۱۰:۴۰

استرالیا – لهستان ؛ ۱۴:۱۰

مصر – روسیه ؛ ۷:۴۰

 

مرحله سوم :

دوشنبه ۳۰ شهریور

گروه اول :

 

آمریکا – لهستان ؛ ۱۲:۴۰

ژاپن – آرژانتین ؛ ۹:۴۵

ایتالیا – روسیه ؛ ۶ بامداد

 

گروه دوم :

 

کانادا – ونزوئلا ؛ ۹:۴۰

استرالیا – ایران ؛ ۱۲:۴۰

تونس – مصر ؛ ۶:۴۰

 

سه شنبه ۳۱ شهریور

گروه اول :

 

آمریکا – روسیه ؛ ۱۱:۴۰

ژاپن – لهستان ؛ ۸:۴۵

ایتالیا – آرژانتین ؛ ۵ بامداد

 

گروه دوم :

 

کانادا – ایران ؛ ۸:۴۰

استرالیا – تونس ؛ ۱۱:۴۰

مصر – ونزوئلا ؛ ۵:۴۰

 

چهارشنبه اول مهر

گروه اول :

 

آمریکا – آرژانتین ؛ ۱۳:۱۰

ژاپن – روسیه ؛ ۸:۴۵

ایتالیا – لهستان ؛ ۵ بامداد

 

گروه دوم :

 

کانادا – تونس ؛ ۸:۴۰

استرالیا – ونزوئلا ؛ ۱۱:۴۰

مصر – ایران ؛ ۵:۴۰

۰۰

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس