تاریخ انتشار: ۰۷ ارد ۱۳۹۵

تهران- ایرنا- سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت:هرگونه دریافت وجه برای خدمات بستری در خارج از بیمارستان، غیر قانونی است.

به گزارش‌‌‌‌‌به گزارش “گذارنیوز” به نقل از ایرنا از وزارت بهداشت، ایرج حریرچی درجلسه ستاد کشوری نظارت براجرای تعرفه ها، با تقدیر و تشکر از اقدامات انجام شده دانشگاه های علوم پزشکی، سازمان نظام پزشکی و همراهی جامعه پزشکی در دو سال و نیم گذشته، افزود: با تلاش و همراهی جامعه پزشکی و مردم خوشبختانه بخش قابل توجهی از پرداخت‌های غیر قانونی و تخلفاتی که در این حوزه صورت می‌گرفت، سامان یافته است و نهادینه سازی و استمرار این امر خطیر حتمی و اجتناب ناپذیر است.

** پرداخت های غیرمتعارف برای خدمات پزشکی خط قرمز وزارت بهداشت است
وی با اشاره به اینکه، پرداخت‌های غیرمتعارف برای خدمات پزشکی خط قرمز وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی است، افزود: در این نشست چهاراستان از عملکرد خود گزارشاتی را ارائه دادند و از تلاش های ستادهای استانی و دست اندرکاران در این خصوص تقدیر و تشکر شد.
به گفته وی، وضعیت دریافت های غیرمتعارف درتمامی بیمارستانهای دولتی وخصوصی شهرستانها به صفر رسیده و در بیمارستانهای خصوصی تهران نیز به میزان بسیار زیاد کاهش یافته است.
قائم مقاوم وزیربهداشت درادامه تصریح کرد: درمورد بعضی دریافت های غیر متعارف که بطور غیر مستقیم احتمالا شکل می گیرد، مقرر شد که وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی با افراد متخلف از مسیر قانونی برخورد کنند و همچنین اقدامات پیشگیرانه نیز در این مورد انجام شود.
حریرچی تاکید کرد: در مواردی که برخی مراکز درمانی کدهای اضافه درپرونده ها لحاظ کنند که با شرح عمل مطابقت نداشته باشد، با هماهنگی سازمان های بیمه ای و نظام پزشکی پرونده ها را بصورت رندوم (تصادفی )بررسی و براساس قانون و نظر کارشناسی اقدام خواهد شد.
وی با اشاره به فشارناشی ازعواقب به تاخیرافتادن پرداختی بیمه های پایه و تکمیلی به بیمارستانها و همچنین تاخیر در تصویب تعرفه های پزشکی بر جامعه خدوم پزشکی، گفت: انتظار می رود تلاش های مجموعه وزارت بهداشت و رفاه و سازمان نظام پزشکی با همان شدت و علاقه استمرار یابد و جامعه پزشکی همچون گذشته تعرفه های درمانی را رعایت کنند.
حریرچی در پایان گفت: شایان ذکراست تمامی پرداخت ها در خدمات بستری صرفا از طریق صورتحساب بیمارستان باید صورت بگیرد و هرگونه دریافتی خارج از بیمارستان به هر میزانی خلاف مقررات است و هموطنان می تواند موارد مربوطه را به شماره ۱۶۹۰ گزارش کنند.
اجتمام/۳۰۶۳/۱۷۲۴

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس