تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۴
ظریف:

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: ما خواهان برقراری امنیت و ثبات برای منطقه خلیج فارس هستیم و هرگونه تنش را مغایر با امنیت و ثبات ایران و منطقه قلمداد می‌کنیم.

تنش مغایر با امنیت منطقه وهمکاری مبتنی برتفاهم ودیپلماسی خردمندانه راه حل مشکلات است

به گزارش”گذارنیوز”، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در نشست سفرای خارجی و روسای نمایندگی‌های سیاسی مقیم جمهوری اسلامی ایران ، دیدگاه‌های خویش را پیرامون  ساختارها ، روندها ، نتایج توافق برجام و چشم انداز تحولات بین المللی و منطقه‌ای در پرتو مناسبات جمهوری اسلامی ایران با دیگر کشورها تبیین کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به تلاش‌های بعمل آمده در طی ۱۲سال مذاکرات اظهار داشت : ما در خلال  ۱۲ سال تلاش‌های گسترده در یک موقعیتی قرار داشتیم که برای اثبات ظرفیت‌ها و توانائی های خود می بایست چالش‌های سخت و همه جانبه بمنظور رسیدن به حقوق اساسی خودمان در پرونده صلح آمیز اتمی را تعقیب کنیم.

محمد جواد ظریف با تشریح مصادیق رنجها و مقاومت متوالی که در مقطع جنگ تحمیلی هشت ساله بر جمهوری اسلامی ایران وارد شد خاطرنشان ساخت : ایران به تنهائی تمامی فشارها  را در مقابل تمامی قدرتهای بزرگ با بیشترین خسارتهای انسانی و مادی تحمل کرد و توانستیم از تمامیت ارضی و امنیت خود دفاع و سپس در پرتو این فشارها ، چگونگی تبلور دستاوردهای جوانان و اندیشمندان خود را در مذاکرات جمهوری اسلامی ایران و ۵+۱  صیانت کنیم.

وزیر امور خارجه کشورمان  با تبیین آثار پایداری مردم و دولت ایران در کسب حقوق حقه خود اظهار داشت : آنچه مردم ما به درستی برای جهانیان اثبات ساختند این راهبرد بود که فشارها و تحریم‌ها ، کارآمدی و اثر بخشی ندارند.

ظریف با تشریح ظرفیت‌ها و فرصت‌هائی که برجام برای دیگر کشورها ایجاد کرده وخواهد کرد گفت : ما فرصت‌های طلائی را برای شرکت‌ها و موسسات اقتصادی و صنعتی مختلف جهان فراروی سرمایه گذاری و تبادل فن آوری می‌بینیم و روندهای جدید ، منافع فراوانی را برای تمامی کشورها فراهم خواهد کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به تحولات جاری درخلیج فارس گفت ما خواهان برقراری امنیت و ثبات برای منطقه خلیج فارس هستیم و هرگونه تنش را مغایر با امنیت و ثبات ایران و منطقه قلمداد میکنیم و امیدواریم با تقویت همکاریهای برادرانه مبتنی بر تفاهم ،حسن نیت ، مذاکره و دیپلماسی خردمندانه با تمامی همسایگان بتوانیم بر روند ثبات و امنیت در خلیج فارس بیافزائیم.

برچسب ها: برچسب‌ها, , ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس