تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۴

 مراسم احیای شب نوزدهم ماه رمضان در دارالزهرای تهران برگزار شد. به گزارش گذار نیوز، حجت‌الاسلام سیدهادی خامنه‌ای، دبیرکل مجمع نیروهای خط امام، در این مراسم با خواندن فراز‌هایی از نهج‌البلاغه گفت: خصوصیات فرمانروایان خوب این است که از کسی کینه به دل نمی‌گیرند و جز خیرخواهی مردم چیزی نمی‌خواهند. او گفت: گاهی در چهره‌های […]

 مراسم احیای شب نوزدهم ماه رمضان در دارالزهرای تهران برگزار شد.

خامنه ای

به گزارش گذار نیوز، حجت‌الاسلام سیدهادی خامنه‌ای، دبیرکل مجمع نیروهای خط امام، در این مراسم با خواندن فراز‌هایی از نهج‌البلاغه گفت: خصوصیات فرمانروایان خوب این است که از کسی کینه به دل نمی‌گیرند و جز خیرخواهی مردم چیزی نمی‌خواهند.

او گفت: گاهی در چهره‌های افراد می‌بینیم که آنها فقط به‌دنبال جنگ هستند و فکر می‌کنند با جنگ حق ایجاد می‌شود. اینکه ما می‌گوییم صلح به امام‌حسن(ع) تحمیل شد، این یک واقعیت است که البته توسط امام معصوم، عاقل‌ترین و عالم‌ترین فرد در زمان خود صورت گرفت.

فکر نکنید که اگر چهره جنگی و ضدصلح گرفتیم، آدم خوبی هستیم و مانند کسانی نباشیم که به امام‌حسن(ع) می‌رسیدند و به او توهین می‌کردند. او با یادآوری اینکه زمانی که مردم از امر و نهی گریزان می‌شوند، این مسئله دو معنا می‌تواند داشته باشد، بیان کرد: معنای اول آن، این است که همه آلوده هستند و در صورتی که یک نفر شروع به صحبت‌کردن کند، دیگری هم اشتباهات و خطاهای او را می‌گوید و معنای دوم آنکه باندهایی رشد یافته که همه را رصد می‌کنند و هرکس دهان باز کند برایش پرونده‌سازی می‌کنند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس