تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۹۴
اولین نامزد جبهه ملی به فرمانداری تهران آمد؛

رییس اسبق کمیته حقوق مجمع عمومی سازمان ملل برای ورود به مجلس دهم ثبت‌نام کرد.

به گزارش “گذارخبر” داوود هرمیداس باوند برای شرکت در انتخابات دوره دهم مجلس شورای اسلامی در فرمانداری تهران حاضر شد.

باوند که استاد حقوق بین‌الملل و روابط بین‌الملل است٬ از سال ۱۳۵۴ به استخدام وزارت خارجه ایران درآمد و از سال ۱۹۶۸ تا ۱۹۸۲ در سازمان ملل فعالیت کرده است.

وی که یک سال ریاست کمیته حقوق مجمع عمومی سازمان ملل را بر عهده داشته است٬ دکترای روابط بین‌الملل خود را از دانشگاه آمریکن در واشینگتن دی‌سی در سال ۱۹۶۳ دریافت کرده و در دانشگاه‌های رودآیلند، تهران و آزاد تدریس کرده‌است.

باوند از اعضای هیات موسس انجمن علوم سیاسی ایران، انجمن ایرانی روابط بین‌الملل و انجمن ایرانی مطالعات سازمان ملل متحد است.

امیرمؤید سوادکوهی پدر بزرگ هرمداس باوند است که نماینده دور سوم مجلس شورای ملی بود که دوره صدارت وثوق الدوله به خاطر مخالفت با انعقاد قرارداد ۱۹۱۹ انگلیس و ایران به کرمانشاه تبعید می‌شود.

همچنین در کنگره ۱۳۸۲ جبهه ملی ایران (پلنوم اللهیار صالح) باوند با بیشترین رای به عضویت در شورای مرکزی انتخاب شد که سپس از سوی اعضای شورا به عضویت هیأت رهبری نیز انتخاب شد و پس از درگذشت پرویز ورجاوند، باوند در پی درخواست اعضای جبهه در داخل و خارج و با تصویب هیات رهبری و شورای مرکزی به سمت سخنگوی جبهه ملی ایران انتخاب شد.

باوند

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس