تاریخ انتشار: ۱۶ آبا ۱۳۹۴
روزنامه فایننشال تایمز مطرح کرد;

این نشریه پیش بینی می کند که هجمه دلواپسان به سبب نگرانی آنان درباره از دست دادن قدرت سیاسی و منافع اقتصادی در دوران پسا تحریم تا زمان انتخابات مجلس ادامه یابد.

به گزارش “گذارخبر”  “فایننشال تایمز” با اشاره به حملات صورت گرفته علیه روحانی می نویسد:”او به تازگی زمانی که وارد حسینیه ای در مرکز تهران شد در حالی که مراسمی به مناسبت آغاز ماه محرم عزاداری ای ترتیب داده شده بود با شعار تندروها مواجه شد که می گفتند مرگ بر منافق و رو به او این شعار را مطرح می کردند. گویا از دید آنان توافق هسته ای و موفقیت دولت در این زمینه اقدامی منافقانه بوده است”.

فایننشال تایمز اشاره می کند که تلاش اخیر دلواپسان به دلیل هراس از دست دادن منافع اقتصادی پس از دوران لغو تحریم ها و به خصوص بر سر حفظ قدرت سیاسی است و در این باره می نویسد:”جنگ آنان برای قدرت است”. یک تحلیلگر اصلاح طلب در این باره می گوید:”تندروها نمی توانند دستاوردهای آقای روحانی در توافق هسته ای و بازتاب آن به عنوان پیروزی در سیاست داخلی را تحمل کنند”.

فایننشال تایمز پیش بینی می کند که هجمه دلواپسان علیه دولت روحانی دست کم تا ماه فوریه و زمان برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان ادامه داشته باشد. این نشریه می افزاید:”روحانی می داند که برای تحکیم پایه های قدرت خود و پیش برد برنامه هایش برای انتخاب مجدد در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۷ میلادی نیازمند موفقیت در مجلس است.

این نشریه در پایان اشاره می کند که دلواپسان و طیفی از اصولگرایان مایلند تا سایه جنگ بر اقتصاد ایران و سیاست خصومت با غرب به خصوص امریکا حفظ شود چرا که احساس می کنند در صورت لغو تحریم های وضع شده و آزادی عمل بیش تر ایران در فروش نفت در دوران پسا تحریم منافع شان به خطر می افتد. این روزنامه به نقل از یک تحلیلگر سیاسی می نویسد:”به همین دلیل است که آنان در حال حاضر یک جنگ روانی را آغاز کرده اند و تلاش می کنند تا با اقدامات خود به سرمایه گذاران خارج از ایران هشدار دهند که به فکر سرمایه گذاری در ایران نیفتند تا مبادا این موضوع به عنوان دستاورد اقتصادی پس از توافق برای دولت روحانی قلمداد شود”.

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس