تاریخ انتشار: ۱۵ ارد ۱۳۹۵
یادگار امام:

تلاش انسان ها برای کمک به یکدیگر و عدم بی تفاوتی در شدائد و مصیبت ها یکی از پژواک های پیام بزرگ انبیاء است.

به گزارش “گذارنیوز”  حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در دیدار جمعی از اعضای هلال احمر که به مناسبت هفته هلال احمر در حرم مطهر امام خمینی (س) حضور یافته بودند، با اشاره به این که تربیت جامعه انسانی هدف بعثت انبیاء بوده است، اظهار کرد: پیامبران آمده اند تا انسان ها بهتر شوند و دردهای جامعه بشری کمتر شود.
وی افزود: در افق بعثت آنچه مدنظر است این است که انسان یک گام به خدا و خوبی ها نزدیک تر شود و بر این اساس می توان گفت هلال احمر یک قطاع مستتر در هدف متعالی بعثت پیامبران است.
یادگار امام گفت: تلاش انسان ها برای کمک به یکدیگر و عدم بی تفاوتی در شدائد و مصیبت ها یکی از پژواک های پیام بزرگ انبیاء است.
وی با بیان این که توجه به برادران و خواهران دستور وجدان انسان و امر مستقیم اولیاء دین و پیامبر عظیم الشان اسلام است، تصریح کرد: اگر هدف بعثت را اخلاق تعریف کنیم و بزرگترین نقطه اخلاق را توجه به این واقعیت قرار دهیم که فراتر از وجود خودمان به پیرامونمان توجه داشته باشیم و دردهای جامعه را درد وجود خودمان بدانیم، تلاش شما در هلال احمر اخلاق عملی و توجه به یک نقطه پررنگ در حوزه اخلاق و تلاش در راستای هدف بعثت پیامبر (ص) است.
سید حسن خمینی افزود: همه باید تلاش کنیم در حوزه نفوذ سخن و عمل خود به مسوولیت بزرگمان عمل کرده و به دردهای پیرامون خود بیشتر توجه کنیم و هرکس از این که رفتارش چه دردهایی بر جامعه عارض می کند به خدا پناه ببرد.
پیش از سخنان یادگار امام، امیرمحسن ضیائی ـ رییس جمعیت هلال احمرـ نیز در سخنانی توجه به مردم، اعتماد به جوانان، توجه به محرومان و مستضعفین و … را از ویژگی های شخصیت امام خواند که در توجه به این محورها دستور کار سازمان هلال احمر  است.
همچنین حجت الاسلام والمسلمین معزی، نماینده ولی فقیه در هلال احمر، در سخنانی عرفان امام را بلندترین فضیلت ایشان خواند و گفت: عشق امام این بود که اسلام در جهان امروز به همان صورتی که پیامبر(ص) می خواستند پیاده شود و انسان ها تعالی یابند.
وی در پایان بر توجه امام به محرومان و مستضعفان تاکید کرد.
در این مراسم همچنین بیانیه جمعیت هلال احمر در تجدید میثاق با آرمان های امام و رهبری قرائت شد.

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس