تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۴
فاصله انداختن میام مردم و روحانی؛

دلواپسان می‌دانند که مردم با امید تغییر به روحانی رای دادند و اگر آنها تغییرات را لمس نکنند، دیگر به روحانی اعتماد نخواهند کرد. آنها به دنبال این هستند تا انتخابات مجلس دیوار اعتماد بین روحانی و مردم را خراب کنند.

به گزارش “گذارخبر”  روز گذشته ۱۷ نماینده دلواپس  مجلس شورای اسلامی که اکثرا نیز عضو جبهه پایداری بودند طی نامه‌ای خطاب به علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی خواستار توقف بررسی برجام در مجلس تا زمان ارائه لایحه شدند و بررسی طرح بدون ارائه لایحه را مطابق بر قانون ندانستند. این نامه نشان می‌دهد که این نماینده‌ها به هر قیمتی می‌خواهند اجرای برجام را به تاخیر بیندازند. سوالی که در این میان در اذهان عمومی مطرح می‌شود این است که هدف این نمایندگان از این کارها چیست و آنها چه سودی از این تاخیر می‌برند؟

برای پیدا کردن پاسخ این سوال باید کمی به آینده نگاه کرد. ۵ ماه تا انتخابات دهمین مجلس شورای اسلامی باقی است و جریان دلواپس به خوبی می‌داند که اجرای درست توافق هسته‌ای یعنی پایان کار آنها در فضای سیاسی کشور. اجرای برجام و لغو کامل تحریم‌ها یعنی اینکه روحانی توانسته است، اصلی ترین شعار انتخاباتی خود را محقق کند و همین امر باعث می‌شود تا مردم در انتخابات مجلس نیز به یاران روحانی اعتماد کنند تا اینکه رای خود را به صندوق دلواپسان بیندازند.

دلواپسان با درک این معنا تمام تلاش خود را می‌کنند تا اجرای برجام را به تاخیر بیندازند یا در روند  اجرای آن کارشکنی کنند. تشکیل کمیسیون برجام و دعوت از تیم سابق هسته‌ای و بعد این نامه، به خوبی نشان می‌دهد که هدف آنها هدفی به غیر از خدمت به مردم است.

اگر برجام به تاخیر بیفتد یا به سرانجام نرسد، دلواپسان چه سودی خواهند برد؟ این دومین سوالی است که بعد از این مسئله بالا مطرح می‌شود. دلواپسان می‌دانند که مردم با امید تغییر به روحانی رای دادند و اگر آنها  تغییرات را لمس نکنند، دیگر به روحانی اعتماد نخواهند کرد. آنها به دنبال این هستند تا انتخابات مجلس دیوار اعتماد بین روحانی و مردم را خراب کنند و با دلسرد کردن مردم به ویژه جوانان و دانشجویان، پیروزی خود را در انتخابات مجلس دهم قطعی کنند.
برای این نحله سیاسی، مجلس دهم تنها سنگر باقی مانده است و اگر آن را نیز از دست دهند دیگر جایی برای عرض اندام پیدا نخواهند کرد به خاطر همین شمشیر خود را برای روحانی و دولت یازدهم از رو کشیده‌اند.

در این میان دولت روحانی نباید از موضع انفعال وارد میدان شود. روحانی و تیم هسته‌ای او باید تمام تلاش خود را انجام دهند تا برجام هرچه زود تر به مرحله اجرا درآید. تاخیر در اجرای برجام یعنی از بین رفتن اعتماد مردم به دولت. مردم پس از وعده‌های روحانی در مورد حل مشکلات کشور بعد از توافق هسته‌ای، منتظر لمس این توافق در زندگی خود هستند و تا تاثیرات آن را در زندگی خود لمس نکنند، نمی‌شود انتظار داشت که به توافق نگاه مثبت داشته باشند.
در روزهای پیش رو تا اسفند اگر روحانی می‌خواهد مجلسی از عقلانیت در کشور شکل بگیرد باید لباس رزم بپوشد و مقابل کارشکنی‌های دلواپسان به ویژه در زمینه برجام بایستد و اجازه ندهد این دستاورد مهم ملی، فدای سیاسی بازی نحله‌ی تازه به دوران رسیده شود.

اجرای صحیح برجام و تغییر در زندگی مردم می‌تواند نه تنها پیروزی در انتخابات مجلس بلکه دور دوم ریاست جمهوری را برای روحانی تضمین کند و حتی جریان اعتدال می‌تواند مطمئن باشد که دوره‌های بعدی ریاست جمهوری نیز در اختیار اعتدالیونی همچون حسن روحانی خواهد بود.

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس