تاریخ انتشار: ۳۱ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان بر اجرای هدفمند مشاوره و هدایت آموزش و شغلی تأکید کرد و گفت: مشاوره و هدایت آموزشی دریچه‌ای به سوی توانمندسازی و خوداشتغالی مهارت آموزان است. به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان، در راستای توانمندسازی […]

[ad_1]

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان بر اجرای هدفمند مشاوره و هدایت آموزش و شغلی تأکید کرد و گفت: مشاوره و هدایت آموزشی دریچه‌ای به سوی توانمندسازی و خوداشتغالی مهارت آموزان است.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان، در راستای توانمندسازی و ارتقا کارشناسان مشاوره و متصدیان پذیرش در فرآیند هدایت آموزشی شغلی مراجعین به مراکز آموزشی و جذب حداکثری متقاضیان آموزش‌های فنی و حرفه‌ای جلسه هم اندیشی کارشناسان مشاوره و پذیرش مراکز تشکیل شد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان با اشاره به جایگاه مهارت آموزی و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در حل معضل بیکاری گفت: با توجه به وجود ۴۵۰ میلیون نفر کارآفرین در دنیا، عدم نگاه ویژه به مؤلفه توانمند سازی آموزشی یکی از دلایل کم رنگ بودن  این حوزه در ایران شده است.

جلالی افزود: در این راستا با استفاده از خدمات راهنمایی و مشاوره شغلی و حرفه‌ای افراد به سوی یادگیری مهارت‌هایی ترغیب و تشویق می‌شوند که نیاز بازار کار و جامعه را تأمین و از طرفی با علایق و توانائی‌های آنها سازگار باشد.

جلالی با اشاره به اینکه در استان اصفهان سند مهارت جامعی با توجه به آمایش و ظرفیت‌های منطقه تدوین شده است که با مشارکت بخش غیردولتی، افزایش بهره وری آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را به دنبال خواهد داشت، گفت: مهارت آموزان باید برای ورود به توانمند سازی هر چه بیشتر با هدایت هدفمند مشاوران از این دریچه عبور کنند.

عباس مهدیان معاون امور مراکز گفت: فرآیندهای مشاوره و هدایت آموزشی شغلی و رهگیری اشتغال مهارت آموختگان در کنار خدماتی که به متقاضیان می‌دهد یک از مسیرهای بازخوردگیری آموزش‌های فنی و حرفه‌ای ارائه شده است لذا این وظایف حساس و پراهمیت باید به طور جدی دنبال و به نحو صحیح اجرا شوند. 

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس