تاریخ انتشار: ۱۴ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] اگر جیرجیرک‌ها به دلیل مصرف سم از بین بروند و خوراک پرنده‌ها شوند، شاهد تلفات گسترده پرندگان خواهیم بود. معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی اداره کل محیط زیست استان کرمانشاه گفت: سم‌پاشی جیرجیرک‌های قصرشیرین تلفات پرندگان را در پی خواهد داشت. به گزارش ایسنا، کاظم علیزاده  با اشاره به این‌که اخیرا جیرجیرک‌ها به […]

[ad_1]

اگر جیرجیرک‌ها به دلیل مصرف سم از بین بروند و خوراک پرنده‌ها شوند، شاهد تلفات گسترده پرندگان خواهیم بود.

معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی اداره کل محیط زیست استان کرمانشاه گفت: سم‌پاشی جیرجیرک‌های قصرشیرین تلفات پرندگان را در پی خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، کاظم علیزاده  با اشاره به این‌که اخیرا جیرجیرک‌ها به قصرشیرین هجوم آورده‌اند و سر و صدای آنها باعث آزار مردم شده، اظهار کرد: پیشنهاد شده بود که با سم‌پاشی با این حشرات مقابله شود.

وی با بیان این‌که جیرجیرک‌ها خوراک بسیاری از پرندگان خصوصا پرندگان حشره‌خوار هستند، یادآوری کرد: اگر جیرجیرک‌ها به دلیل مصرف سم از بین بروند و خوراک پرنده‌ها شوند، شاهد تلفات گسترده پرندگان خواهیم بود.

هجوم جیرجیرک‌ها به قصرشیرین کرمانشاه

معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی اداره کل محیط زیست استان کرمانشاه از هماهنگی با محیط زیست شهرستان قصرشیرین خبر داد که فعلا از سم‌پاشی علیه جیرجیرک‌های قصرشیرین جلوگیری می‌شود.

به گفته علیزاده، احتمالا حضور جیرجیرک‌ها مقطعی است و طی هفته‌های اخیر یا مهاجرت می‌کنند و یا از بین می‌روند و می‌توان تا آن زمان دست نگه داشت.

وی تاکید کرد: هجوم جیرجیرک‌ها ناشی از گرمای هوا، بارندگی و تغییرات اقلیمی است و مستمر نخواهد بود.

به گفته این مسئول، اگر بعد از این مدت جیرجیرک‌ها از بین نرفتند، با تدابیر خاص و هماهنگی محیط زیست سم‌پاشی انجام خواهد شد و البته برای این‌که جیرجیرک‌های سمی خوراک سایر گونه‌ها نشوند لاشه‌های آنها باید جمع‌آوری شود.

معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی اداره کل محیط زیست استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: چون در فصل گرما هستیم و اکثر پرنده‌ها از مناطق گرم قصرشیرین مهاجرت کرده‌اند، امکان مبارزه بیولوژیک با جیرجیرک‌ها وجود ندارد.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس