تاریخ انتشار: ۲۷ آبا ۱۳۹۴

این نشریه در تصویر روی جلد خود که توسط فردی به نام کوکو ترسیم شده یک مشروب‌خوار رقصان را که در دستش بطری و گیلاس شراب است نشان می‌دهد که بدنش سوراخ‌سوراخ شده است و از سوراخ‌ها شامپاین بیرون می‌ریزد.

نشریه فرانسوی شارلی ابدو در شماره جدید خود که روز چهارشنبه منتشر می‌شود در واکنش به حملات پاریس باردیگر به هتاکی روی آورده و با به تصویر کشیدن یک کاریکاتور عبارتی شنیع برای درخواست نابود کردن عوامل این حملات به کار برده است.

به گزارش “گذارخبر”  این نشریه در تصویر روی جلد خود که توسط فردی به نام کوکو ترسیم شده یک مشروب‌خوار رقصان را که در دستش بطری و گیلاس شراب است نشان می‌دهد که بدنش سوراخ‌سوراخ شده است و از سوراخ‌ها شامپاین بیرون می‌ریزد.

در زیرنویس این کاریکاتور نوشته شده است: «آنها سلاح دارند» ، «ما هم شامپاین داریم» و عبارتی شنیع با مضمون آنها را نابود کنید به کار برده است.

ریس، سردبیر اجرایی این نشریه در مقاله‌ای که در شماره روز چهارشنبه منتشر می شود همچنین خواستار مناظره‌ درباره اسلام شده است.

وی مدعی می شود: «در ۲۰ سال گذشته، اسلام تبدیل به عرصه نبردی شده است که در آن تندروها با استفاده از زور به دنبال از بین‌بردن افراد بی‌دین و تسلط بر افراد میانه‌رو هستند.»
وی می‌افزاید: «دوری از اختلاف نباید باعث شود ما از حق انتقاد از دین دست بکشیم به این علت که انتقاد از دین موجب تنش می‌شود.»

وی می‌نویسد: «در میان همه آزادی‌های مبنایی که زندگی ما را تشکیل می‌دهد، قاتلان به دنبال آن بودند که این آزادی را عصر جمعه نابود کنند.»

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس