تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۴

وزیر بهداشت در آخرین پست تلگرامی خود از سفر به سوریه و ارادت به مردی انقلابی نوشته است.

به گزارش “گذارخبر”  دولت یازدهم رو می توان دولت آنلاین نامید، تقریبا اکثرا وزرا فعالیتی پررنگ در فضای مجازی دارند کافی است سری به صفحات اجتماعی شان بزنید تا از ریز فعایت های روزمره شان باخبر شوید، بماند از ناگفته هایی که می توان آنلاین از آنها باخبر شد و یا از نظراتی که وقتی تند می شوند، مقام مسئول پاسخ نمی دهد و می رود سراغ شبکه های دیگر، پیام رسانی که کاربرها فقط نظاره گر باشند، تعامل های یک طرفه گاهی اوقات به صرفه تر است.

برخی از وزرائ، مثل دکتر هاشمی فعالیتشان در این فضا نسبتا پررنگ تر است، در میان گزارش های روزانه خود، مشابه بسیاری از کاربران، خاطراتی از سفرهای خود هم می نویسند.

وزیر بهداشت در آخرین پست تلگرامی خود از سفر به سوریه و ارادت به مردی انقلابی نوشته است.

هاشمی بر سر مزار علی شریعتی + تصاویر

هاشمی بر سر مزار علی شریعتی + تصاویر

هاشمی بر سر مزار علی شریعتی + تصاویر

متن پست تلگرامی وزیر بهداشت:

در سفر به سوریه برای چندمین بار بر مزار بزرگمردی از ارادتمندان خاندان عصمت و طهارت حاضر شدم که از سر همین علاقه و ارادت، سالهاست در جوار مرقد مطهر حضرت زنیب (س) آرمیده است.

از دکتر علی شریعتی می گویم، معلمی که نسل ما همیشه مدیون اندیشه‌های عمیق، نگاه متفاوت و کلام اثرگذار او خواهد بود.برای ما که دوره تحصیل مان با اوج فعالیتهای او در دانشکده ادبیات دانشگاه فردوسی مشهد و حسینیه ارشاد تهران همراه بود، خاطرات فراوان و شیرینی از آن عزیز و پدر دانشمند و بزرگوارش به یادگار، ماندگار است.

دکتر شریعتی در کنار سایر وجوه ممتاز شخصیتی، از عناصر اثرگذار در روند مبارزات و پیروزی انقلاب اسلامی بود و برای  آشنایی و آشتی نسل جوان با دین و دین‌داران، بسیار تلاش کرد و آزار دید؛ آن هم در رژیم دین ستیز شاهنشاهی که مکاتب الحادی به شدت در محیط های فرهنگی و دانشگاهی فعال بودند.

آنچه از میان گفته ها و نوشته های او در ذهنم برجسته تر است؛ انذارهای او از “زر و زور و تزویر” است؛ دکتر شریعتی اینها را به مثابه سه عنصری می دانست که عامل به بند کشیده شدن انسانیت در طول تاریخ بوده اند. وی همواره از اینکه عده ای از جهل مردم سوء استفاده می کردند، رنجیده خاطر بود.شریعتی در چنین شرایطی همانند بسیاری از بزرگ‌مردان انقلاب اسلامی نظیر شهیدان بهشتی و مطهری، در کوران فشارهای طاغوت و نظام شاهنشاهی به روشنگری می پرداخت … و او هرگز تکرار نشد.

اندیشمندی که به شدت به اسلام ناب محمدی و مکتب علوی معتقد بود؛ روحانیت مجاهد و مبارز را پیشتاز مبارزه با استعمار و استبداد و امام خمینی (ره) را بنیانگذار نهضت اسلامی معرفی می کرد.آری؛ بازهم مزار ساده او، دیوار و سقفی گچی که جای جایش آسیب دیده، برایم گواه سادگی بزرگ‌مردی شد که شرافتمدانه زیست و فارغ از تجملات مرسوم، در گوشه ای بیرون از وطن آرام گرفت.شریعتی، شعور را شرط لازم شعار می دانست. چنانچه، بیشتر از صوت خوب برای خواندن قرآن، به فهم خوب از کلام خدا دعوت می کرد. جهل را خطرناک‌تر از استبداد می دانست و می گفت: ممکن است بتوان بر استبداد  و استعمار فائق آمد، اما اگر جهل در جامعه ریشه کن نشود، از در که بیرونش کنند از پنجره وارد خواهد شد.امید که روزی از میان اندیشمندان این مرز و بوم، نمونه هایی با نفوذ کلام، منطق، فراگیری و شیوایی بیان دکتر شریعتی را شاهد باشیم که نسل جوان را مجذوب خود ساخته بود. امروز البته بیشتر از هر روز محتاج آنیم که او تکرار شود. کاش.

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس