تاریخ انتشار: ۱۵ شهر ۱۳۹۴
وحدت گرایی ملی /تفاهم طلبی بین المللی;

بنابراین جمعی از جوانان که قانون اساسی جمهوری اسلامی را مرجع همه تحرکات اجتماعی دانسته و ریشه پیشرفت ،آبادی و آزادی ایران را تنها در قالب اصلاح طلبی نظام جمهوری اسلامی محقق می دانند گرد هم آمدند.

جمعی از جوانان اصلاح طلب در قالب فعالیت های سیاسی و فرهنگی با نام “جوانان جویای کرامت انسانی”(نیکا) اعلام موجودیت کردند.

به گزارش “گذارخبر” متن بیانیه آغازین این تشکل به شرح زیر است;

گر تو آدم زاده هستی “علم الاسماء” چه شد “قاب قوسینت” کجار رفته است “او ادنی” چه شد

بر فراز دار فریاد “انا الحق” می زنی مدعی حق طلب! ” انیت و انا”چه شد

نهال انقلاب ۳۷ سال پیش با دیدگاه اسلامی توام با مبارزه مستمر و پیگیر و باروری از خون بیش از ششصد هزار شهید در میان فریاد های;استقلال،آزادی،جمهوری اسلامی به ثمر نشست.و با ایمان ،وحدت خواهی و قاطعیت رهبری امام خمینی(ره) در مراحل حساس نهضت و نیز با فداکاری ملت تضمین گردید و بی شک ضامن تمامی این دستاوردها ،قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است.

قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران،بازدارنده از هرگونه استبداد فکری و علمی،اجتماعی و انحصارطلبی اقتصادی است و در خط گسستن از سیستم استبدادی و سپردن سرنوشت مردم به دست خودشان تلاش می کند.تا زمینه بروز و شکوفایی استعدادها به منظور تجلی ابعاد خداگونگی انسان فراهم می آید.

آنچه در فلسفه حکومت اسلامی نهفته است ریشه در حفظ کرامت و تجلی خداگونگی انسان دارد چرا که حکومتی می تواند ضامن کرامت انسان باشد که ابعاد بنیادی انسان را به بهترین نحو درک کرده باشد که کامل ترین آن در دین مبین اسلام قابل یافت است و در نتیجه انسانی که کرامتش حفظ شود ،استعدادهایش در جامعه شکوفا گردیده و خود ضامن توسعه و سازندگی کشور خواهد بود.

بنابراین جمعی از جوانان متعهد به نظام جمهوری اسلامی که قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران را مرجع همه تحرکات اجتماعی دانسته و ریشه پیشرفت ،آبادی و آزادی ایران را تنها در قالب اصلاح طلبی نظام جمهوری اسلامی محقق می دانند گرد هم آمدند تا با گام برداشتن در چارچوب اصول ذیل در تحقق چشم اندازهای ترسیمی به حفظ بیش از پیش کرامت انسانی که خود جامع همه موازین انقلابی و اسلامی است بر آیند.بدین وسیله شورای جوانان جویای کرامت انسانی(نیکا) اعلام موجودیت میفرماید.

به گزارش “گذارخبر” اصول نیکا در موارد زیر آمده است:

-عدم تمامیت خواهی و التزام به مردم سالاری

-خدمت به مردم و پرهیز از منفعت طلبی اقتصادی

-وحدت گرایی ملی

-تفاهم طلبی بین المللی

-احترام متقابل

-راستگویی و پرهیز از دروغ

همچنین در چشم انداز شورای جوانان جویای کرامت انسانی(نیکا)  آمده است;

-آزادی فردی و اجتماعی

-توسعه اقتصادی و رفاه ملت

-صلح جهانی

-پویایی جامعه مدنی

-آگاهی اقشار مردم

 

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس