تاریخ انتشار: ۰۷ خرد ۱۳۹۴

در سایه سکوت نهادها و سازمان های بین المللی، عربستان سعودی همچنان مناطق مسکونی و زیرساخت های یمن را هدف حملات شدید قرار می دهد و نابود می کند. به گزارش گذارنیوز حملات جنگنده های رژیم آل سعود به مردم بی دفاع یمن ادامه دارد. در حملات روز چهارشنبه جنگنده های عربستان سعودی به صنعاء، […]

در سایه سکوت نهادها و سازمان های بین المللی، عربستان سعودی همچنان مناطق مسکونی و زیرساخت های یمن را هدف حملات شدید قرار می دهد و نابود می کند.

یمن

به گزارش گذارنیوز حملات جنگنده های رژیم آل سعود به مردم بی دفاع یمن ادامه دارد.
در حملات روز چهارشنبه جنگنده های عربستان سعودی به صنعاء، پایتخت یمن بیش از بیست نفر شهید و صدها تن دیگر زخمی شدند. جنگنده های سعودی منازل مسکونی شهروندان را هدف قرار دادند که در نتیجه آن خسارت های سنگینی به ساختمان های اطراف وارد شد.

جنگنده های سعودی منازل یمنی ها را بر سر ساکنان آن ویران کرد
در حملات جنگنده های عربستان سعودی به استان تعز بسیاری از خانه های شهروندان بر سر ساکنان آن ویران شد.
جنگنده های عربستان سعودی در حمله به مناطق مختلف یمن منازل مسکونی شهروندان بی دفاع را هدف و ویران کردند.
جنگنده های سعودی در ادامه حملات سنگین و شدید بسیاری از خانه های یمنی ها را بر سر ساکنان آن ویران کردند.
منابع خبری یمنی اعلام کردند که تنها در حمله هوایی به منطقه «الجحملیه» (به فتح جیم و سکون حا و فتح میم) در استان تعز واقع در غرب یمن چهار شهروند یمنی از جمله یک زن شهید شدند.
به علت ادامه حملات هوایی نیروهای امداد نمی توانند برای نجات شهروندان از زیر آوار به منطقه برسند و در نتیجه شهروندان برای نجات افراد از زیرآوار ساختمان های ویران شده تلاش می کنند.

در حملات عربستان دو هزار نفر در یمن کشته شده اند  

سازمان بهداشت جهانی از کشته شدن دو هزار نفر در یمن از ابتدای حملات عربستان سعودی به این کشور خبر داد.
به گزارش شبکه تلویزیونی العربیه، سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد از ابتدای بحران یمن تاکنون دو هزار نفر در این کشور کشته و هشت هزار نفر زخمی شده اند.
این سازمان تاکید کرد نه میلیون نفر در یمن نیاز جدی به دریافت سریع کمک های پزشکی و بهداشتی دارند.
مارگارت چان مدیرکل سازمان بهداشت جهانی افزود: شبکه بهداشت و سلامت یمن به شدت آسیب دیده است و به سختی می تواند نیازهای ضروری را در شرایط درگیری تامین کند.
چان خاطر نشان کرد: اتاق های عمل و بخش های مراقبت ویژه در بیشتر بیمارستان های یمن به علت کمبود نیرو و سوخت تعطیل شده است. (متن کامل خبر)

حمله به خودروی حامل برخی مسئولان انصارالله
هواپیماهای متجاوز به یمن به خودروی حامل برخی مسئولان انصارالله حمله کردند
هواپیماهای متجاوز به یمن، خودروی حامل برخی رهبران الحوثی را در صنعا هدف قرار دادند.
به گزارش شبکه تلویزیونی اسکای نیوز عربی، هواپیماهای گروه موسوم به ائتلاف عربی ، خودروی حامل برخی رهبران حوثی ها را در صنعا هدف قرار دادند.
اطلاعاتی درباره سرنوشت رهبران حوثی ها یا اسامی آنها به دست نیامده است اما منابع بیمارستانی از کشته و زخمی شدن چند نفر در این حمله خبر دادند.

کنترل بئراحمد در دست کمیته های مردمی
منطقه بئراحمد در عدن به کنترل نیروهای ارتش و کمیته های مردمی در آمد.
شبکه تلویزیونی المسیره اعلام کرد نیروهای ارتش یمن و کمیته های مردمی امنیت را در منطقه بئر احمد در نزدیکی منطقه المنصوره واقع در شهر عدن برقرار کردند.

فرار نظامیان سعودی از پاسگاه نظامی تویلق    
نظامیان سعودی پس از حمله نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن از پاسگاه نظامی « تویلق» در استان جیزان پا به فرار گذاشتند.
به گزارش شبکه تلویزیونی المنار، تصاویر نشان می دهد این پاسگاه نظامی سعودی شبانه هدف آتشبار سنگین قرار گرفته و یک دستگاه خودروی نظامی نیز با موشک ضد زره منهدم شده است.
همچنین استحکامات دفاعی سعودی ها در این پاسگاه با راکت و خمپاره هدف قرار گرفت.
در این تصاویر، برج مراقبت سعودیها به نام « ام بی سی » با تعدادی راکت هدف قرار گرفت.
از طرف دیگر نیروهای ارتش و کمیته های مردمی به پیشروی خود در استان مأرب در مرکز یمن و مشخصا و در مناطق مخدره و نجد الافق ادامه دادند.
گزارشها از متلاشی شدن گروههای تکفیری در این مناطق حکایت دارد. مقادیری پول سعودی نیز که در اختیار اعضای القاعده بود در این دو منطقه به دست آمد.

نیروهای امنیتی ما شورای همکاری خلیج فارس حال آماده باش
روزنامه عکاظ به نقل از دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس نوشت نیروهای امنیتی این کشورها در حال آماده باش کامل به سر می برند.
به نوشته امروز روزنامه عکاظ چاپ عربستان دراینترنت ،‌عبداللطیف الزیانی دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس در گفتگو با عکاظ تاکید کرد اعضای این شورا ، برای مقابله با چالشهایی که منطقه و دنیا با آنها مواجه است قدرت دارند و با هم متحدند. وی افزود کسانی که تلاش می کنند در میان این اعضا اختلاف افکنی کنند به سبب یکپارچگی این کشورها ،‌ نافرجام خواهند بود . الزیانی گفت نیروهای امنیتی این شورا ،‌برای دفاع از ملتهایشان در آماده باش کامل به سر می برند و کشورهای عضو، توافقنامه های مبارزه با تروریسم دارند که اجرا می شود. وی گفت کشورهای عضو این شورا ، بر حمایت از مردم یمن و دولت قانونی این کشور( دولت فراری ) تاکید دارند و کنفرانس ریاض که اخیرا برگزار شد دلیلی بر حمایت این کشورها از یمن است.

ادعای وزیر سعودی علیه ایران  
وزیر امور خارجه سعودی مدعی شد ایران به دخالت در امور کشورهای منطقه ادامه می دهد.
به گزارش شبکه تلویزیونی الحدث (العربیه)، عادل الجبیر در مصاحبه با این شبکه گفت: کشورهای عضو شورای همکاری خلیج (فارس) همواره برای برقراری روابط خوب با تهران تلاش می کنند اما ایران همچنان بر دخالت در منطقه و اجرای اقدامات خصمانه اصرار دارد.
وی گفت: همه ما خواهان روابط حسن همجواری با همه کشورها و در راس آنها ایران هستیم. همه ما در کشورهای عضو شورای همکاری در سی و پنج سال گذشته تلاش کردیم دست دوستی و همکاری به طرف ایران دراز کنیم، اما دخالت های ایران در امور داخلی کشورهای منطقه بیش از سی و پنج سال است که ادامه دارد.
این وزیر سعودی مدعی شد : این دخالت ها در لبنان، سوریه، عراق، منطقه خلیج فارس و یمن ادامه دارد.
الجبیر بار دیگر ادعا کرد : ایران اقدامات خصمانه ای علیه کشورهای منطقه انجام می دهد و از گروه های تروریستی حمایت می کند و عامل اقدامات منفی در برابر این کشورهاست.
این در حالی است که کشورهای منطقه هیچ اقدام مشابهی در برابر ایران انجام نخواهند داد.
الجبیر بدون اشاره به علت مخالفت عربستان با برگزاری کنفرانس گفتگوهای ژنو زیر نظر سازمان ملل افزود: عربستان از هر تلاش سیاسی برای حل بحران یمن حمایت می کند و به دنبال حمایت از ملت یمن و دولت قانونی این کشور است.
وزیر خارجه سعودی گفت: ما از هیچ تلاشی برای کمک به ملت یمن فروگذار نمی کنیم ! و برای مردم یمن کمک های انسانی ارسال می کنیم!!.
ما از اینکه هر طرفی با توسل به زور بخواهد بر یمن مسلط شود، جلوگیری خواهیم کرد. هر راه حلی در یمن باید بر اساس طرح شورای همکاری خلیج (فارس) و مصوبات کنگره گفتگوهای ملی یمن و قطعنامه ۲۲۱۶ شورای امنیت باشد.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس